טחורים בהריון

טחורים בהריוןמרבית הנשים סובלות מטחורים בתקופת ההיריון, בעיקר כאשר הבטן כבר נהיית גדולה ומשקל הגוף עולה, ואתו גם נפח הדם.

למה זה קורה לנו? האם אפשר למנוע את הופעת הטחורים ואיך ניתן להקל על התופעה המציקה? הנה כל מה שחשוב לדעת על טחורים בהריון.

הסיבות לטחורים בהריון

נשים מדווחות על הופעת טחורים לקראת השליש האחרון של ההיריון. הסיבה לכך תלויה במספר גורמים. ראשית, משקל הגוף עולה, כאשר מרביתו מתמקד בבטן הלוחצת על האגן ועל פי הטבעת. שנית, נפח הדם עולה אף הוא ובכך נוצרת האטה בקצב העברת הדם מהלב אל הוורידים, היבט שגורם להיווצרות טחורים.

סיבה נוספת טמונה בעובדה כי עליית הורמון הפרוגסטרון יוצר היחלשות של שרירי הגוף וביניהם גם שרירי פי הטבעת. כל אלו תורמים להופעתם של הטחורים, ובמרבית המקרים, מבלי שתהייה לנו שליטה על כך.

הסימפטומים של טחורים בהריון

במידה ואחת חוששת שיש לך טחורים, הרי שתוכלי להרגיש אותם באמצעות האצבע בעת מישוש פי הטבעת. הטחורים הם כמו כדור קטן ובולט, ש גורם לכאב, גירוד או תחושה של עקצוץ.

במקרים בהם הטחורים נמצאים בדרגה חמורה יותר, ייתכן גם כאב בעת הליכה או ישיבה ואף דימום מאזור פי הטבעת, בעיקר בעת מתן צואה.

התמודדות עם טחורים בהריון

ישנם מספר דברים שאפשר לעשות על מנת להקל על הכאבים וחוסר הנוחות שיוצרים הטחורים.

היגיינה

הקפדה על היגיינה הינה אחד הכללים החשובים ביותר שמסייעים להתמודד עם טחורים חיצוניים. במידה והטחורים הגיעו, כדאי להימנע משימוש בנייר טואלט ולעבור לשימוש במגבונים רכים, שאינם פוצעים את פי הטבעת.

בנוסף, מומלץ לבצע שטיפה מקומית לאחר מתן צואה. גם אמבטיות פושרות וגם זרם מים פושר וישיר אל פי הטבעת בהחלט יעזרו לשמור על סביבה נקייה והיגיינית.

תזונה: הקפדה על תזונה נכונה המכילה סיבים תזונתיים רבים, ירקות, פירות ופירות יבשים אשר מונעים עצירות. שילוב של שמן זית בארוחות ושתייה מרובה של מים תתרום בצורה ישירה למערכת חילוף החומרים ובכך תסייע ליציאות רכות.

מתן צואה: יש להימנע מלחיצות בזמן הישיבה בשירותים. הלחיצות גורמות ללחץ בוורידים שבאזור פי הטבעת והם עשויים לגרום לטחורים לצוץ. כמו כן, ניתן לעשות שימוש בשרפרף קטן לרגליים על מנת לתמוך את הישיבה.

משחות מקומיות: ניתן לרכוש בבתי המרקחת משחות מקומיות להקלה על הכאבים. ישנן משחות שאף משלבות בתוכן תכשירים טיפוליים לכיווץ של הטחורים. יש להתייעץ עם רוקח אילו משחות מתאימות לתקופת ההיריון.

טיפול רפואי

במידה והטחורים מאוד כואבים ואין הקלה כעבור מספר ימים, ניתן לפנות לפרוקטולוג כדי לאבחן את דרגת חומרת הטחורים ולהתאים טיפול.

הטיפול מבוצע באמצעות משחות או תכשירים הדורשים מרשם רופא, ורק לאחר הלידה יהיה צורך באבחון נוסף לצורך בדיקה האם יש צורך בהתערבות כירורגית.

מניעת טחורים בהריון

רוב מהנשים סובלות מטחורים בתקופת ההיריון, או מיד לאחר הלידה, ורק ברות מזל לא יסבלו מהן. צעדים מניעתיים כמו תזונה עשירה בסיבים, שתייה רבה של כוסות מים במהלך היום ושמירה על היגיינה, עשויים לסייע או להקל על הכאב ועל ההתמודדות עם הטחורים בהריון, אך למעשה, אין הם בטוחה מלאה לאי הופעתם של הטחורים.

במידה ואת סובלת מטחורים או חוששת שיש לך טחורים, מומלץ להיבדק אצל רופא ולהתחיל מיד בטיפול מקומי, על מנת למנוע מהטחורים להחמיר בדרגת החומרה והכאב. חשוב לדעת, כי יש דרכים רבות ומגוונות להתמודד עם הטחורים ולעבור את תקופת ההיריון במינימום של כאב.

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן