טחורים חיצוניים כואבים מאוד – החיכוך התמידי גורם לכאבים עזים, היווצרות כרישי דם ודימומים תדירים

טחורים חיצוניים כואבים מאודמתמודדים עם טחורים? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר אודות הטחורים, לרבות ההבדלים בין סוגי הטחורים השונים, הסיבות המרכזיות שגורמות להופעת הטחורים ושיטות הטיפול המתקדמות והיעילות מהשנים האחרונות. אז אם גם אתם סובלים מטחורים חיצוניים כואבים מאוד, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. אנשים רבים כיום כלל לא מודעים לכך שהכאבים איתם הם מתמודדים נובעים מהתנפחות ורידים באזור פי הטבעת. אבחון מוקדם של הבעיה יסייע לכם לקצר משמעותית את משך זמן ההתמודדות עם הכאבים. לכן, כבר בשלב הראשון חשוב לערוך היכרות מעמיקה עם הטחורים. אנשים רבים שלא יודעים מה זה טחורים סובלים ארוכות ללא ידיעה שכל שהם צריכים זה טיפול ביתי ופשוט שיסייע להם להתגבר על התופעה תוך מספר ימים בודדים.

 

הטחורים הם ורידים שהתנפחו – כל מה שחשוב שתכירו על הטחורים

אז בשלב הראשון של ההיכרות עם טחורים, חשוב לדעת שטחורים הם ורידים שהתנפחו. הסיבה המרכזית לכך שאנשים רבים כיום סובלים מורידים שהתנפחו באזור פי הטבעת היא לחצים ממשעותיים. בשורות הבאות נגע בכל הסיבות המרכזיות להיווצרות הטחורים, כך שתוכלו להימנע מהן ולהקטין את הסיכויים לסבול מהבעיה בעשרות אחוזים. נקודה נוספת שחשוב להדגיש היא הגילאים השכיחים ביותר של הסובלים מהתופעה. בניגוד למקובל לחשוב, טחורים אינם פוגעים במבוגרים בלבד. מרבית הסובלים מטחורים הם אנשים בגילאי 40 ומעלה, אך ישנם גם לא מעט ילדים ואף תינוקות הסובלים מהתנפחות הורידים בפי הטבעת. מתמודדים עם כאבים עזים בכל חיכוך? חשוב שתכירו את שיטות הטיפול החדשניות שמאפשרות לרבים כיום למגר את התופעה תוך מספר ימים בודדים בטיפול פשוט שאינו כולל פרוצדורה רפואית מייגעת.

 

כך תימנעו מהתמודדות עם מכאבים עזים – הכירו את הטיפול בטחורים

מתמודדים עם טחורים? חשוב לדעת שכיום ישנה אפשרות טיפול ביתית המסייעת לרבים להתגבר על התופעה תוך מספר ימים בודדים. אנשים רבים שלא מכירים את שיטת הטיפול החדשה בוחרים לוותר על טיפול מחשש להתמודדות עם הליך רפואי מורכב. ויתור זה גורם להם לסבול ארוכות מכאבים עזים שניתן להתגבר עליהם תוך ימים בודדים. לכן, חשוב שתכירו את שיטת הטיפול החדשה המבטיחה לכלל הסובלים מהתופעה טיפול פשוט, נוח ויעיל במיוחד. הטיפול נעשה באופן עצמאי בלבד ללא צורך להגיע לטיפול רפואי על ידי רופא מקצועי. אז לפני שאתם מחליטים לוותר על כל טיפול מחשש להתמודדות מורכבת וארוכה עם הליך רפואי מייגע, חשוב שתכירו את כל שיטות הטיפול החדשניות ביותר. בהמשך המאמר נגע במצבים מורכבים המחייבים אתכם לפנות להמשך טיפול אצל רופא מקצועי.

 

כל הסיבות הבגינן רבים כיום סובלים מטחורים

אך קודם לכן, חשוב שתכירו את הסיבות המרכזיות בגינן אנשים רבים כיום מתמודדים עם טחורים. כפי שציינו מעלה, הגורם המרכזי להתנפחותם של הורידים המקומיים הוא לחץ. מה גורם ללחץ לא בריא שמוביל להופעת הטחורים? ריכזנו עבורכם את כל הגורמים השכיחים ביותר, כך שתדעו ממה להימנע.

 

הגורמים השכיחים ביותר להופעת טחורים הם:

 

עצירות כרונית – מאמץ תמידי עצירות כרונית עלולה לגרום להופעת טחורים בכל הגילאים. מתמודדים עם עצירות בתדירות גבוהה? המאמץ התמידי יכול לגרור את הופעתם של הטחורים. רוצים להימנע מכך? חשוב שתעשו את כל שביכולתיכם בשביל לשפר את המצב ולמנוע את העצירויות התדירות. ישנם לא מעט פיתרונות רפואיים להתמודדות עם עצירות תמידית.
נסו לקצר את משך זמן הישיבה בשירותים! אנשים רבים מרבים לשבת בשירותים דקות ארוכות.

רגילים לשבת לא מעט זמן על האסלה? חשוב לדעת שישיבה ממושכת על האסלה עלולה לגרור את הופעת הטחורים. ישיבה על האסלה גורמת ללחץ על איזור פי הטבעת, מה שגורם להתנפחותם של ורידים באזור היוצרים את הטחורים. נסו לקצר את משך הזמן שלכם בשירותים ותצליחו להקטין את הסיכוי להיווצרות טחורים בעשרות אחוזים.

השמנת יתר – לחצים תמידיים על גופכם השמנת יתר גורמת ללחצים לא בריאים על אזורים רבים בגוף. מתמודדים עם השמנת יתר? משקל עודף משפיע רבות על לחצים באזורים שונים בכל הגוף. אחד האזורים הסובלים מלחצים בעקבות משקל עודף הוא פי הטבעת. הלחץ התמידי גורר את התפתחותם של הורידים המופיעים בדמות טחורים. ירידה במשקל תקטין את הסיכוי בעשרות אחוזים להתמודדות עם טחורים.
הקפידו להרים משקלים מותאמים ליכולות שלכם! הרמת משקלים כבדים מידי עלולים לפגוע בחלקים רבים בגופכם, לרבות יצירת טחורים. רגילים להרים משקלים כבדים באופן תדיר? הדבר עלול לגרום ללחצים על אזור פי הטבעת ולהוביל ליצירת טחורים. במטרה להימנע מכך, הקפידו להרים משקלים שאינם גורמים לכם למאמץ יתר שאינו בריא. מעבר לעובדה שזה יקטין את הסיכויים להופעת הטחורים, כך תוכלו לשמור על בריאות תקינה לאורך שנים.
הריון בהיריון? ייתכן שתסבלי מהופעת הטחורים. נשים רבות סובלות מטחורים במהלך ההיריון. לאורך כל תקופת ההיריון קיים לחץ תמידי על אזור פי הטבעת, מה שלא אחת גורר את היווצרותם של הטחורים. ברוב המקרים הטחורים עוברים לאחר הלידה. מיעוט בעמידה ממושכת יסייע בהפחתת הסיכויים לסבול מטחורים.
חוסרים בסיבים תזונתיים – הקפידו על תזוה מאוזנת ונכונה! חשוב להקפיד על אכילה מאוזנת ונכונה הכטללת את כל הסיבים והויטמינים הנדרשים. חסרים לכם סיבים תזונתיים רבים בגוף? הדבר עלול לגרום להופעת הטחורים. סיבים תזונתיים חשובים מאוד לתפקוד בריא של כל חלקי הגוף. אחת הפגיעות הישירות הנגרמות ממחסור בסיבים היא הופעת הטחורים.

 

נסו להימנע מכמה שיותר גורמים שכיחים ללחצים תדירים הגורמים להופעת טחורים. מרבית האנשים שסובלים מהתנפחות הורידים באזור פי הטבעת לא מקפידים להימנע מכלל הנקודות שהובאו מעלה בטבלה. הקפדה על כך תבטיח לכם ירידה משמעותית בסיכויים שתאלצו לסבול מהופעת הטחורים. כעת, חשוב שתכירו את כל ההבדלים בין סוגי הטחורים השונים.

 

טחורים חיצוניים כואבים מאוד לעומת טחורים פנימיים שכמעט ולא מורגשים

כפי שציינו מעלה, קיים הבדל מהותי בין סוגי הטחורים. ההבדל המרכזי מתבטא במיקומם של הטחורים בגופכם. טחורים חיצוניים כואבים מאוד בעוד טחורים פנימיים כמעט ולא מורגשים. סובלים מטחורים חיצוניים כואבים מאוד? אל תהססו להסתייע בכל שיטות הטיפול העומדות לרשותכם. מתי נכון לפנות להמשך טיפול אצל רופא מקצועי? בשני מקרים מרכזיים. המקרה הראשון הוא כאשר הטיפול הביתי לא מועיל. המקרה השני הוא כאשר מתמודדים עם דימום משמעותי באופן תדיר.

 

  • טחורים פנימיים

כפי שציינו מעלה, טחורים פנימיים כמעט ואינם מורגשים. הסיבה לכך היא העובדה שהם ממוקמים בפנים פי הטבעת, מה שמונע חיכך היוצר כאבים. תופעות הלוואאי השכיחות הן כאבים קבלים ודימומים מעטים.

 

  • טחורים חיצוניים כואבים מאוד

טחורים חיצוניים לעומת זאת נחשבים לקשים הרבה יותר. העובדה שהם ממוקמים מחוץ לפי הטבעת גורמת לחיכוך רב שיוצר כאב. מעבר לכך, הטחורים החיצוניים ממוקמים מתחת לשכבת עור שנפגעת מכל חיכוך. הפגיעות הללו יוצרות כרישי דם שמחמירים את הכאבים. מעבר לכך, כרישי הדם מותחים את העור, מה שלא אחת גורם להיווצרות עור עודף. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן כאבים עזים, דימום משמעותי, בליטות עור סביב פי הטבעת ואף זיהומים במקרים חריגים.

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן