טחורים חיצוניים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

טחורים חיצונייםטחורים חיצוניים הם למעשה התרחבות של כלי דם הנמצאים בקצה של פי הטבעת. הטחורים החיצוניים מופיעים במצב של החמרה בטחורים פנימיים, ובניגוד אליהם, כבר לא ניתן להשיב את הטחורים פנימה באמצעים שמרניים, ויש צורך בהתערבות רפואית, לרוב כירורגית.

טחורים חיצוניים הם ראקציה לטחורים פנימיים

העדר טיפול בטחורים הפנימיים גורם להיווצרותם של טחורים חיצוניים. כאשר מופעל לחץ על אזור פי הטבעת, בעת קושי במתן צואה, עצירות, תזונה לקויה, עודף משקל וגם הריון – אלו גורמים להיווצרותם של הטחורים, ובהדרגה, לטחורים חיצוניים.

חשוב לציין שלאחר גיל חמישים, רוב האוכלוסייה עשויה לסבול מרמה כזו או אחרת של טחורים, בשל רפיון שרירים באזור פי הטבעת והאגן.

תסמיני טחורים חיצוניים

את הטחורים החיצוניים ניתן לחוש באמצעות מגע עם האצבע. בדרך כלל התחושה תהייה כמו כדור קטן ונפוח – זהו הטחור. מעבר לתחושה, טחורים חיצוניים גורמים לאי נעימות ואף כאב בדרגות שונות, בעיקר בעת התקף.

תחושה של גרד באזור פי הטבעת, קושי במתן צואה, תחושת אי נעימות בעת הליכה או ישיבה וגם דימומים מאזור הטחורים הינם סימפטומים נפוצים של טחורים חיצוניים. מאחר ובעת התקף של טחורים חיצוניים קשה מאוד לתפקד באופן שגרתי יום יומי, יש צורך בפעולה רפואית אפקטיבית שתקל ותבריא את המצב.

התמודדות עם טחורים חיצוניים

אין ספק כי טחורים חיצוניים הם מצב כלל לא נעים. על אף שלא מדובר במחלה עם סכנת חיים, הרי שהשגרה עשויה להיות כואבת, במיוחד בעת הליכה או בעת פעילות ספורטיבית. הטחור החיצוני עשוי להתחכך עם הבגדים התחתונים, דבר שעשוי לגרום כאב גם בעת ישיבה, ואף ליצור דימומים.

למרות שניתן להקל על הכאב באמצעות אמבטיות ובאמצעות משככי כאבים, הרי שאלו לא יעניקו את הטיפול הנדרש לצורך העלמת הטחורים והכאבים המלווים אותם.

טיפול בטחורים חיצוניים

בשונה מטחורים פנימיים, בהם ניתן לנקוט אמצעים טיפוליים שמרניים, אפילו בבית. הרי שכאשר מדובר בטחורים חיצוניים, לרוב משחות ואמבטיות לא יוכלו להועיל, וזאת בשל העובדה כי הטחור החיצוני לא יכול לחזור פנימה, אל תוך פי הטבעת.

במקרים אלו, יש לפנות לאבחון אצל רופא פרוקטולוג, שיקבע, בהתאם למצב הטחורים, את הטיפול האפקטיבי ביותר, בהתאם לדרגת החומרה של הטחורים. מבין אמצעי הטיפול האפקטיביים לטחורים חיצוניים ניתן למנות ניתוח לכריתת טחורים; הזרקת חומר כימי אל הריריות שמסביב לטחורים; צריבה של הטחור והקפאת הטחור.

ההתאמה של אופן הטיפול תעשה לאחר אבחון מעמיק של רופא פרוקטולוג, על מנת לספק את הטיפול הטוב והמתאים ביותר למטופל.

מניעת טחורים חיצוניים

יש לדעת, כי גם לאחר טיפול כירורגי, אין הבטחה כי הטחורים לא ישובו. טחורים יכולים להיווצר בשל מגוון סיבות שונות, ועל כן, גם לאחר טיפול רפואי, יש להקפיד על מספר כללים בכדי למנוע את היווצרותם בשנית.

תזונה נכונה– עשירה בסיבים תזונתיים לשיפור מערכת העיכול ומניעת עצירויות, הידועות כקטליזטור של טחורים פנימיים וחיצוניים כאחד. יש להקפיד על שילוב פירות וירקות בתפריט היומי, וכמובן להרבות בשתיית מים.

הקפדה על היגיינה– מאפשרת לשמור על אזור פי הטבעת. לאחר מתן צואה מומלץ לנקות את פי הטבעת במגבונים לחים אשר מונעים שפשוף של האזור.

הימנעות ממאמץ– מומלץ להימנע מפעילות מאומצת העשויה לגרום ללחץ על אזור פי הטבעת. יש להימנע מנשיאת משקלים כבדים.

הימנעות מישיבה ממושכת בשירותים– ישיבה ממושכת על האסלה יוצרת לחץ על פי הטבעת, ובכך עשויה ליצור טחורים. מומלץ להרים את הרגליים על שרפרף קטן בכל פעם שיושבים בשירותים על מנת לשמור על גב זקוף.

טיפול בהופעתם של טחורים חיצוניים זאת על ידי מעבר ניתוח לכריתה מלאה של הטחורים

עד לשורות אלה, עסקנו בעיקר במקרים שבהם ניתן לבצע טיפול בטחורים חיצוניים בדרכים פשוטים ועצמאיים למדי, או לחלופין, דרכים אשר לא דורשים התערבות כירורגית כלשהי. אולם, השיטה הקרובה אשר קשור גם לטיפול של טחורים חיצוניים, היא שיטה אשר נעשית בה שימוש בעיקר במצבים קשים, בהם דרגת החומרה של הטחורים הינה גבוהה וקשה מנשוא. מצבים אלה כאמור, הם מצבים בהם דרגת החורה של הטחורים החיצוניים הינה דרגה מספר שלוש או דרגה מספר ארבע לחלופין.

ניתוח לכריתה מלאה של הטחורים, מהווה שיטה חשובה נוספת עבור טיפול בטחורים חיצוניים – במקרים קיצוניים. ניתוח זה, הוא ניתוח אשר מתבצע תחת הרדמה מלאה של המטופל, ובנוסף, מדובר על ניתוח אשר גורר תחתיו תקופת החלמה מסוימת. את הכאבים לאחר מעבר ניתוח לכריתת הטחורים, אנחנו עשויים להרגיש למשך של כשבועיים לאחר גמר הניתוח, אולם, כאבים אלה אמורים לפחות ולרדת בצורה הדרגתית ככל שהזמן חולף. טרם מעבר הניתוח, כל מטופל ייאלץ לבצע מספר הכנות לקראת הניתוח, זאת כדוגמת מעבר של בדיקות דם, בנוסף לפרק זמן מסוים שעל המטופל להישאר בצום, טרם מעבר הניתוח עצמו.

כיצד הרפואה הטבעית מציעה דרכים שונות להתמודדות עם טחורים?

הרפואה הטבעית היא רפואה עתיקת יומין, אשר מגיעה ממספר תרבויות ברחבי העולם. כיום, ניתן למצוא מספר מרפאות דגל במדינת ישראל שמעבירות טיפולים שונים של הרפואה המשלימה. הרפואה המשלימה, היא רפואה שמאמינה כי ישר קשר טבעי בין המצב הנפשי של אדם, בדרך כלל מצב נפשי לא טוב, לבין הופעה של מחלות ושל תסמינים רפואיים שונים. אחד הטיפולים שמוצעים לאנשים שסובלים מטחורים על ידי הרפואה המשלימה, הוא כל מה שקשור לעולם הרפואה הסינית.

לסיכום, אם אתם סובלים מטחורים מכל סיבה שלא תהיה, שווה לעשות את כל המאמצים בכדי שתוכלו לחזור לחייכם ולשפר את איכותם, שכן טחורים יכולים באמת להפריע בחיי היום יום ומונעים מאיתנו להתנהל כמו שהיינו רגילים לפניהם. בחרו את השיטה הטובה ביותר עבורכם וטפלו בזה.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!