שיטות למניעת טחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

שיטות למניעת טחוריםטחורים הם מצב מטריד המתבטא בתחושות גרוד, עקצוץ, כאבים, דימום ואפילו קשיים בהליכה או בישיבה. אלו הם רק חלק מתסמיני הטחורים, ובעוד שרוב האנשים עשויים לסבול מהם, במיוחד לקראת אמצע החיים, מספר שיטות זמינות למניעת הטחורים, או לפחות דחיית הגעתם. הנה כל השיטות.

חשיבות ההקפדה על תזונה

הטחורים עשויים לצוץ כאשר יש קשיים במערכת העיכול היוצרים עצירות או פיסורה, או מצד השני, שלשול כרוני. לכן, השלב הראשון במניעת טחורים הוא הקפדה התזונה היומית.

אם תתחילו את הבוקר עם כוס מים מהולה בכף שמן זית וקצת מיץ לימון, תעודדו את פעילות המעיים ותסייעו להתרוקנות הטבעית של הגוף.

מאכלים מומלצים ושאינם מומלצים לטחורים

גם שילוב סיבים תזונתיים בתפריט היומי חשוב ביותר למערכת העיכול, כמו שיבולת שועל, סובין ואורז מלא. בנוסף, מומלץ מאוד לשלב  מגוון רחב של ירקות ופירות, פירות יבשים ודגנים.

מצד שני, מומלץ להימנע ממאכלים מטוגנים, מזונות מתובלים, אלכוהול, סוכר, וחטיפים ומאפים שונים, המכבידים על מערכת העיכול.

היגיינה: הנקודה החשובה ביותר למניעת טחורים

כלומר, הקפדה על ניקיון פי הטבעת. שטיפת אזור זה בזרם מים פושרים לאחר כל יציאה, מבצעת את העבודה. מאחר ולא תמיד קיימת אפשרות לשטוף, ניתן להיעזר במגבונים לחים כדי לנקות את אזור פי הטבעת לאחר יציאה.

המגבונים, בניגוד לנייר הטואלט, אינם שורטים את אזור פי הטבעת, כך שהם מאפשרים לשמור גם על סביבה היגיינית וגם לסייע במניעה של סדקים.

ישיבה בשירותים

ישיבה ממושכת על האסלה יוצרת לחץ על אזור פי הטבעת, ומגבירה את הסיכון להופעת הטחורים. מומלץ להקציב את זמן הישיבה בשירותים, לא ללחוץ אלא לתת לפעולת המעיים הטבעית לעשות את שלה.

בנוסף, מומלץ להיעזר בשרפרף קטן לרגליים, על מנת לשמור על מנח של תשעים מעלות ובכך ליצור איזון נכון של משקל הגוף ולמנוע את הלחץ על פי הטבעת.

פעילות ספורטיבית: שיטה נפלאה להקפדה על הבריאות – פעילות ספורטיבית מתונה, כמו הליכה, מעודדת את זרימת הדם אל כל חלקי הגוף, ובכך מונעת התנפחות של ורידים – גם בהקשר של הורידים המצויים בפי הטבעת.

הימנעות מהרמת משקל כבד – בין אם במהלך פעילות ספורטיבית, ובין אם בעבודה פיזית – אלו עלולים ליצור לחץ על החלק התחתון של הגוף ולגרום להופעתם של הטחורים.

שמירה על משקל הגוף – אנשים שמנים נוטים לסבול יותר מטחורים, וזאת מאחר והמשקל יותר לחץ על החלק התחתון של הגוף, בעיקר בעת התנהלות יומיות שגרתית, כמו הליכה. במידה ואתם סובלים מעודף משקל, מומלץ מאוד להתחיל בדיאטה ולהגיע אל משקל יעד תקין של הגוף.

למרות שלא ניתן למנוע במאת האחוזים את הופעת הטחורים, מאחר ומדובר במצב שעלול להתרחש כתוצאה משינויים באורח החיים, הריון וגיל, כלים רבים זמינים למניעת או הפחתת התופעה, או לפחות דחייתה.

שמירה על שגרת חיים בריאה ומאוזנת, אכילה נכונה וגם פעילות ספורטיבית נכונה יוכלו לסייע לכם למנוע את הגעתם של הטחורים.

מה היא הרפואה המשלימה וכיצד היא מציעה דרכים למניעת טחורים?

עד כה, בקריאת השורות הקודמות למדתם על דרכים שונות העשויות לסייע במצבים של מניעת טחורים – זאת כאשר במרב המקרים מדובר על שינויים באורח החיים, ענייני תזונה, ישיבה על האסלה, וכיוצא בזאת. כעת, רצינו להביא בפניכם בשורות הבאות מידע על הרפואה המשלימה – רפואה נוספת הקיימת בעולם לצידה של הרפואה המערבית המודרנית, ומציעה מספר דרכי התמודדות שעשויות להיות רלוונטיות ביותר למקרים של מניעת טחורים. עם כך, מה היא בכלל הרפואה המשלימה?

הרפואה המשלימה היא בדומה לכפי שצוין בפסקה הקודמת – רפואה נוספת הקיימת בעולם, רפואה אשר התפתחה בדרך כלל לאורך שנים רבות ולאורך זמן רב בתרבויות עתיקות יומין, וחשוב לציין – הרפואה המשלימה אינה באה המטרה להחליף את הרפואה המודרנית והמערבית, אלא רפואה שבאה לחיות לצד הרפואה הקלאסית שאנחנו מכירים בעולם. הערך העליון של הרפואה המשלימה, ערך שעל בסיסו הרפואה המשלימה כולה מתבססת, הוא ערך שאומר שעל פי הרפואה המשלימה – לכל הופעה של מחלה או תסמין רפואי כלשהו, יש סיבה נפשית ופנימית שעומדת מאחורי הופעת המחלה. מה זאת אומרת? הרפואה המשלימה מאמינה למעשה כי האדם הוא אדם שלם, וכי בסופו של דבר, ההופעה של מחלות רפואיות כלשהן, היא הופעה שבאה על מנת לאותת על מצב נפשי מסובך איתו אנחנו עובדים. מצבים נפשיים אלה, יכולים להתייחס למצבי נפש לדוגמת – חרדה, דכאון, סטרס, או לחץ.

כיצד הרפואה המשלימה מציעה דרכי התמודדות למניעת טחורים?

מניעת טחורים היא בהחלט דבר אשר ניתן לביצוע על ידי ועל סמך הרפואה המשלימה. לחץ נפשי, הוא אחד הדברים שיכולים להוביל להופעה והתפרצות של טחורים בגוף. טיפולים כמו מדיטציה, דיקור סיני, וכיוצא בזאת – אשר נועדו על מנת להתמודד עם עודפי לחץ נפשיים – יכולים בהחלט לסייע למניעה של טחורים.

לסיכום, אם אתם סובלים מטחורים ולא משנה אם זה נוצר בשל הריון או לידה, בשל בעיות ישיבה, השמנה או כל סיבה אחרת, ניתן לבחור בשיטה המתאימה לכם מתוך מגוון של שיטות.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!