טחור התפוצץ – סובלים מדימום משמעותי? הגיעו להתייעץ עם רופא מקצועי!

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

טחור התפוצץמתמודדים עם טחורים? חשוב שתכירו מספר נקודות חשובות אודות הגורמים להיווצרות הטחורים, אפשרויות הטיפול השונות וכמובן השיטות הפשוטות שיסייעו לכם להימנע מחזרתם של הטחורים. אז רגע לפני שנתחיל בכל הפרטים החשובים, חשוב שתדעו מה זה טחורים. טחורים אלה ורידים שהתנפחו ברוב המקרים בעקבות לחץ משמעותי וכרוני. הטחורים ממוקמים בפי נטבעת וגורמים לרבים לא מעט כאב. אם גם אתם מרגישים כאבים באזור פי הטבעת בעת ישיבה או בעת שהותכם בשירותם, ייתכן שאכן מדובר בהופעתם של טחורים. חשוב להדגיש שישנם כמה סוגים שונים של טחורים אשר ההבדל המרכזי ביניהם הוא במיקום שלהם. ישנם טחורים פנימיים וטחורים חיצוניים. מרבית האנשים שסובלים מכאבים עזים באזור פי הטבעת סובלים מטחורים חיצוניים. הטחורים הפנימיים הרבה פחות מכאיבים מהטחורים החיצוניים. אז אם גם אתם סובלים מכאבים עזים באזור פי הטבעת, כנראה שאתם סובלים מטחורים חיצוניים.

 

טחור התפוצץ: הכירו את כל ההבדלים בין טחורים פנימיים לטחורים חיצוניים

מה ההבדל בין טחורים פנימיים לטחורים חיצוניים מעבר לעובדה שטחורים חיצוניים כואבים יותר? בשורות הבאות נגע בכל ההבדלים המשמעותיים ביותר שאתם חייבים להכיר. אנשים רבים שלא מכירים בהבדלים השונים לא יודעים לאבחן את מצבם, כך שגם שיטות הטיפול השונות אינן יעילות ומדויקות ברמה מקסימלית. אז לפני שאתם ממהרים להגדיר את הכאבים שלכם ככאבים הנובעים מטחורים, הנה לכם כמה נקודות חשובות אודות טחורים פנימיים וטחורים חיצוניים.

ראשית, חשוב להדגיש ולומר כי ברוב המקרים טחורים פנימיים אינם כואבים כלל. טחורים פנימיים ממוקמים בפנים פי הטבעת, ולכן כמעט שאין חיכוך שעלול לגרור כאבים. חשוב להדגיש שיתכן שטחורים פנימיים יגררו דימומים תדירים, אך על אף הדימומים, ברוב המקרים הטחורים הפנימיים אינם כואבים כלל. ישנם מצבים בהם הטחורים הפנימיים מתרחבים אל מעבר לפי הטבעת, מצב שעלול לגרור כאבים בעת חיכוך. מתמודדים עם טחורים פנימיים שבולטים החוצה? חשוב לדעת שהדבר עלול לגרור בעיות נוספות, ולכן מומלץ להיוועץ עם רופא מקצועי המכיר את כל שיטות הטיפול הטובות והיעילות ביותר. כמו כן ניסיונות ניגוב חוזרות ונשנות עלולות להחמיר את המצב, אז מומלץ להימנע מכך.

 

כפי שציינו מעלה, מרבית מהאנשים שסובלים מכאבים באזור פי הטבעת בעקבות טחורים, סובלים מטחורים חיצוניים. טחורים חיצוניים הם טחורים הממוקמים בקרבת פי הטבעת מתחת לעור. העובדה שהטחורים החיצוניים ממוקמים מתחת לעור גורמת לחיכוך תמידי ויצירת כרישי דם. כרישי הדם הם אלה שגורמים לכאבים העזים ולתחושת הבליטה באזור פי הטבעת. טחורים אלה נחשבים לכואבים במיוחד ויכולים להופיע בתור כאבים חדים ומשמעותיים במיוחד. מעבר לכאבים, היווצרות קרישי הדם מתחת לעור גוררת מתיחה של העור ויצירת עור עודף. העור העודף שנשאר לאחר התמססות כרישי הדם עלול לגרום לחיכוך נוסף שימשיך להכאיב גם בעתיד. אז אם אתם סובלים מכאבים עזים באזור פי הטבעת בעת ישיבה או במהלך עשיית צרכים, כנראה שאתם סובלים מטחורים חיצוניים.

 

שיטת הטיפול הביתי – טיפול יעיל המסייע לרבים להתגבר על הטחורים תוך ימים בודדים

 

רוצים לטפל בטחורים שלכם? כיום ישנן שיטות טיפול ביתיות ויעילות במיוחד. אנשים רבים מצליחים למגר את הופעת הטחורים תוך כשבוע ימים בלבד. טיפול ביתי ופשוט יאפשר גם לכם לשפר את המצב ואף להעלים את הטחורים כולים תוך ימים בודדים. מנסים את הטיפול הביתי ואין כל שינוי במצב הטחורים? אל תהססו להתייעץ עם רופא מקצועי בתחום. אחת הסיבות בגינן אתם צריכים להתייעץ עם רופא מקצועי היא טחורים שלא עוברים לאחר כשבוע של טיפול ביתי. סיבה נוספת בגינה חשוב שתתייעצו עם רופא מקצועי היא דימום משמעותי. דימום משמעותי מאזור פי הטבעת יכול להיגרם כתוצאה ישירה של הטחורים, אך ישנן גם עוד לא מעט סיבות שעלולות לגרור דימום משמעותי. אחת הסיבות לדימום באזור פנים הטבעת הוא סרטן המעי הגס או סרטן באזור המעיים. כך או כך, אם אתם מתמודדים עם דימום משמעותי, חשוב להתייעץ עם רופא מקצועי שידע לסייע לכם להתמודד נכון עם כל בעיה.

 

כך תדעו שאתם אגן סובלים מטחורים - כל הסימנים להופעת הטחוריםטחור התפוצץ: כך תדעו שאתם אגן סובלים מטחורים – כל הסימנים להופעת הטחורים

לא מעט אנשים כיום סובלים מהופעת טחורים בגילאי העשרים השלושים והארבעים לחייהם. ישנם רבים שכלל לא מודעים לכך שמדובר בטחורים. במטרה לזהות את הבעיה ולהתמודד איתה על הצד הטוב ביותר חשוב להכיר את כל הסימפטומים השכיחים ביותר להופעת טחורים. הסימפטומים השכיחים ביותר להופעת טחורים הם:

 

  • בליטות באזור פי הטבעת.
  • כאבים עזים וחדים בעת ישיבה.
  • דימום במהלך עשיית צרכים.
  • כאבים בעת מאמץ.
  • נפיחות סביב כל פי הטבעת.

 

כלל הסימפטומים הללו ברוב המקרים מצביעים על הופעתם של טחורים. אז אם גם אתם סובלים מהסימפטומים הללו, חשוב לדעת לבחור נכון את הטיפול המתאים ביותר לצרכים שלכם. טיפול מקצועי ומדויק יכול לסייע לעם למגר את הופעת הטחורים ללא צורך בהתערבות רופא מקצועי ובטיפול ביתי בלבד. הטיפול הביתי לא מועיל? אל תהססו לפנות לרופא מקצועי. חשוב להדגיש שלא אחת טחור התפוצץ גורם לדימום משמעותי. טחור התפוצץ גורר כאבים עזים ודימון די משמעותי, מה שיכול להבהיל את הסובל מהבעיה. לכן, חשוב להדגיש שישנם מצבים בהם טחור התפוצץ וגורם לדימום מאסיבי שיכול להגיע עד כדי סחרחורות או אף התעלפויות.

 

טחור התפוצץ: כך תצליחו למנוע את הופעת הטחורים

רוצים למנוע את הופעת הטחורים? חשוב שתכירו את כל הסיבות המרכזיות בגינן נוצרים טחורים. היכרות עם כלל הסיבות הללו תאפשר לכם להימנע מהן ולחסוך את הכאבים העזים של הטחורים.

הסיבות השכיחות ביותר להופעת הטחורים:

עצירות כרונית מתמודדים עם עצירויות תדירות? המאמץ התמידי יכול לגרור את הופעתם של הטחורים. רוצים להימנע מכך? חשוב שתעשו את כל שביכולתיכם בשביל לשפר את המצב ולמנוע את העצירויות התדירות.
ישיבה ממושכת על האסלה רגילים לשבת זמן רב על האסלה? חשוב לדעת שישיבה ממושכת על האסלה עלולה לגרור את הופעת הטחורים. ישיבה על האסלה גורמת ללחץ על איזור פי הטבעת, מה שגורם להתנפחותם של ורידים באזור היוצרים את הטחורים.
משקל עודף מתמודדים עם משקל עודף? משקל עודף משפיע רבות על לחצים באזורים שונים בכל הגוף. אחד האזורים הסובלים מלחצים בעקבות משקל עודף הוא פי הטבעת. הלחץ התמידי גורר את התפתחותם של הורידים המופיעים בדמות טחורים.
הרמת משקלים כבדים רגילים להרים משקלים כבדים במכון הכושר? הדבר עלול לגרום ללחצים על אזור פי הטבעת ולהוביל ליצירת טחורים. במטרה להימנע מכך, הקפידו להרים משקלים שאינם גורמים לכם למאמץ יתר שאינו בריא.
היריון נשים רבות סובלות מטחורים במהלך ההיריון. לאורך כל תקופת ההיריון קיים לחץ תמידי על אזור פי הטבעת, מה שלא אחת גורר את היווצרותם של הטחורים. ברוב המקרים הטחורים עוברים לאחר הלידה.
מחסור משמעותי בסיבים תזונתיים חסרים לכם סיבים תזונתיים רבים בגוף? הדבר עלול לגרום להופעת הטחורים. סיבים תזונתיים חשובים מאוד לתפקוד בריא של כל חלקי הגוף. אחת הפגיעות הישירות הנגרמות ממחסור בסיבים היא הופעת הטחורים.

 

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!