טיפול בטחורים פנימיים

טיפול בטחורים פנימייםגם גברים וגם נשים עשויים לסבול מטחורים פנימיים כואבים ומציקים, בעיקר בעת מתן צואה, אך לעתים גם בעת הליכה או ישיבה. למה זה קורה ואיך אפשר לטפל בזה? הנה כל התשובות.

טחורים פנימיים הם כלי דם שהתרחבו ומורגשים כבליטה קטנה ונפוחה בפי הטבעת. הטחור הפנימי עשוי להכאיב ולהציק כשאינו מטופל כהלכה, ועובר לשלב בו הוא מצוי מחוץ לפי הטבעת, כלומר, הופך לטחור חיצוני. כל עוד הטחורים הפנימיים מטופלים בזמן, ניתן לקבל טיפול טוב, ללא צורך בניתוח.

למה אנחנו סובלים מטחורים פנימיים?

זוהי אחת הבעיות השכיחות ביותר, בעיקר בקרב נשים בהריון, אך גם בקרב נשים וגברים כתוצאה מאורח חיים לקוי. עודף משקל, לדוגמא, יוצר לחץ על אזור האגן ופי הטבעת וגורם לכלי הדם באזור להתרחב.

גם תזונה לא בריאה שאינה מכילה מספיק סיבים תזונתיים יוצר צואה קשה או עצירות, הגורמת לאותה פעולה של התרחבות כלי הדם. בנוסף, אנשים שלא מקפידים על שתיית לפחות 12 כוסות מים ביום, סובלים מטחורים. בנוסף, נשים וגברים שחצו את שנות החמישים עשויים לפתח טחורים פנימיים בשל רפיון שרירי הסוגרים.

איך מטפלים בטחורים פנימיים?

בדרך כלל הטחורים הפנימיים אינם דורשים התערבות כירורגית, ולכן ניתן לטפל בהם ביעילות גם דרך קופות החולים, תוך נקיטה במספר אמצעים המבוצעים בשלב הראשוני של התפתחות הטחורים.

שינוי תזונתי: הבסיס למניעת טחורים פנימיים וטיפול בהם

יש להקפיד על שילוב סיבים תזונתיים בתפריט היומי, החל מחיטה, גריסים, אורז מלא ושיבולת שועל. בנוסף, שילוב ירקות מאודים כמו בטטה, גזר וקישוא יקלו על מערכת העיכול ובכך יצרו צואה שרכה ואינה מגרה את הטחורים.

כמובן, שחשוב להקפיד על שתייה של מים לכל אורך היום ולפחות 12 כוסות. ישנם גם מזונות מהם כדאי להימנע, כמו אלכוהול, אשר מייבש את הגוף מנוזלים.

משחות מקומיות או נרות – זמינים בבית המרקחת ללא מרשם רופא, מרגיעים את האזור, מונעים כאב וגירוד ואפילו להצליח לכווץ את הטחורים. את אותן משחות ניתן למצוא גם בהרכב של נרות, אותם יש להחדיר אל תוך פי הטבעת, כך שהטיפול בטחור הפנימי הינו אפקטיבי יותר.

אמבטיות – האמבטיה הינה אחד הכלים הזמינים ביותר המאפשרים התמודדות טובה עם טחורים פנימיים. אמבטיות פושרות מסייעות גם להקלה על הכאבים וגם על כיווץ של כלי הדם באזור פי הטבעת. מומלץ להקדיש מספר דקות במשך היום לצורך ישיבה באמבטיה.

היגיינה – הקפדה על היגיינה באזור פי הטבעת הינה חשובה, ולכן, יש להקפיד לנגב במגבונים לאחר כל יציאה. השימוש במגבונים אינו שורט כמו נייר טואלט ובכך אינה מגרה את אזור פי הטבעת.

ישיבה בשירותים – יש לתת למערכת העיכול לפעול באופן טבעי, ולכן, אין ללחוץ על מנת להוציא את הצואה. לחיצה עשויה ליצור נפיחות במקום וכמובן התרחבות של כלי הדם באזור פי הטבעת. כמו כן, יש להקפיד על מנת ישיבה של 90 מעלות, ולשם כך, מומלץ להיעזר בשרפרף קטן לרגליים.

פעילות ספורטיבית – הנעת מחזור הדם בגוף הינה חשובה, ולכן, פעילות ספורטיבית מתונה, כמו יוגה, פילאטיס או הליכה יתרמו לכך.

הטחורים הפנימיים אינם דורשים התערבות כירורגית, מאחר ומדובר בטחורים בשלבים הראשוניים. יחד עם זאת, חשוב לטפל בטחורים הפנימיים על מנת למנוע את אותה התערבות כירורגית. משחות מקומיות ושינוי בהרגלי התזונה בדרך כלל יעשו את העבודה ויאפשרו ריפוי של האזור.

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן