טיפולים רפואיים לטחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

טיפולים רפואיים לטחוריםטחורים משתפרים במקרים רבים ללא ניתוח ויכולים אפילו להתבצע בקליניקת הרופא. יש להתחיל עם תרופות ללא מרשם, מוצרים ושינויים באורח החיים.

נשים הרות צריכות להתייעץ עם הרופא טרם תחילת תרופה או שינוי התזונה. אם התסמינים חמורים או אינם משתפרים כעבור מספר שבועות, הרופא עשוי לבצע הליך לכיווץ או הסרת הטחורים. רוב ההליכים האלו יכולים להתבצע בקליניקת הרופא.

זריקה – הרופא יכול להזריק לטחורים פנימיים תרופה ליצירת צלקת הסוגרת אותם. הזריקה כואבת רק מעט.

טיפול לייזר – בהליך זה, הרופא משתמש בקרן לייזר חשמלית, או אור אינפרא אדום, ליצירת כוויות זעירות לשם הסרת הרקמה בקצה הטחורים, ובכך גורם להם להיסגר ולהתכווץ. הליך זה מניב את התוצאות הטובות ביותר לטחורים בולטים.

הטיפולים הרפואיים יעילים, אך אם לא משנים את התזונה ואורח החיים, הטחורים עשויים לשוב. לכן יש להקפיד על תזונה עשירה בסיבים למניעת עצירות, לנסות טיפולים טבעיים עד למציאת הטיפול המתאים, ולהתחיל שינויים באורח החיים על מנת לסייע במניעת התפרצויות טחורים חדשים. יש להתייעץ עם הרופא לגבי הגישה המתאימה באופן אישי.

קשירת גומייה

הליך זה מבוצע במקרים רבים על טחורים חיצוניים, או טחורים פנימיים בולטים. באמצעות מכשיר מיוחד, הרופא מניח רצועת גומי זעירה סביב הטחורים, אשר "מכבה" את אספקת הדם שלהם כמעט מיד. לביצוע ההליך, הרופא מחדיר מכשיר צפייה, אנוסקופ, לפי הטבעת.

הטחורים נתפסים בעזרת המכשיר, ורצועת גומי נכרכת סביב המכשיר עד שהטחורים מתכווצים, מתים וכעבור שבוע נופלים. צלקת נוצרת במקום הטחורים, ומחזיקה ורידים בקרבת מקום, כך שהם אינם בולטים לתעלה האנאלית.

הסיבות לביצוע ההליך – קשירת גומייה הוא הטיפול הנפוץ ביותר לטחורים פנימיים. אם עדיין מתרחשים תסמינים כעבור שלושה או ארבעה טיפולים, ניתוח נחשב לאופציה מתאימה.

ניתוח לטיפול בטחורים

מיועד לטחורים פנימיים גדולים או טחורים חיצוניים שגורמים לחוסר נוחות מוגבר. הרופא מבצע הליך כירורגי מסורתי על מנת להסירם, או משתמש בטכניקה חדשה יותר באמצעות סיכות. ניתוח להסרת טחורים הוא הליך בטוח ויעיל ברוב המקרים. במהלך הניתוח, הרופא מבצע חתכים קטנים סביב פי הטבעת על מנת לחתוך אותם.

ניתן לקבל הרדמה מקומית, המקהה את אזור הניתוח, והמטופל ער אך רגוע, או הרדמה כללית הגורמת למטופל לישון לאורך הניתוח. הליך זה מבוצע במקרים רבים ללא אשפוז, וניתן לשוב הביתה באותו יום.

מהלך הניתוח – הרופא משתמש במכשיר דמוי סיכות כדי למקם מחדש את הטחורים ולנתק את אספקת הדם שלהם. ללא דם, הטחורים מתכווצים בסופו של דבר, ומתים.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!