כמה זמן נמשכים טחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

כמה זמן נמשכים טחוריםלאחר כל ביקור בשירותים אתם חשים אי נוחות וכאב באזור פי הטבעת? זוהי תופעה שאולי אינכם ממהרים להצהיר או לברר עליה, אך ככל הנראה מדובר על בעיית טחורים שאתם סובלים ממנה. מדובר על בעיה רפואית מאוד שכיחה בקרב גברים ונשים, כשיש לא מעט מקרים של התפתחות טחורים שמתרחשת דווקא בגילאים צעירים ולא רק בגילאים מבוגרים יותר.

כדי שתוכלו להבין מה המשמעות של בעיית הטחורים, כמה זמן נמשכים טחורים ומהן הדרכים לטפל בבעיה לא נעימה שכזו – ריכזנו במאמר הנוכחי את התשובות לכל השאלות שוודאי מעסיקות אתכם.

כמה זמן נמשכים טחורים – למה זו בעיה שלא נוהגים לדבר עליה?

בודדים האנשים שנוהגים לספר על מעלליהם בחדר השירותים, למעט כמובן פעוטות וילדים קטנים שחשים בגאווה בעשיית צרכים בשירותים ולא בטיטול, ולכן גם כאשר חשים באי נוחות וכאב כתוצאה מיציאות שמתרחשות מאחורי דלתות סגורות – זוהי בעיה שלא ממהרים לשתף עם אנשים אחרים, ולעיתים אפילו לא ממהרים לפנות לרופא כדי לקבל טיפול מתאים לכך.

באופן טבעי אף אחד מאתנו מרגיש חוסר נעימות ואף בושה לתאר את מה שקורה בפי הטבעת ו/או בשירותים, אך חשוב להבין כי מדובר בבעיה רפואית שכיחה וכלל לא נעימה שעשויה לחלוף בצורה מהירה ויעילה יותר באמצעות אבחון נכון וטיפול מתאים.

אילו סימפטומים מתלווים לבעיית טחורים?

למרות שטחורים לא נחשבים לבעיה חמורה, וברוב המקרים הם יכולים לחלוף מעצמם, כדאי להכיר את המאפיינים של הבעיה הזו כדי לדעת כיצד להימנע ממנה או למנוע אותה בהקדם. רוב הסובלים מבעיית הטחורים מדווחים על תחושות כאב ואי נוחות בחלק של פי הטבעת, לרוב כאשר הם מבקרים בשירותים או ישיבה לאחר ביקור בשירותים.

סימפטום הכאב הוא שכיח כיוון שטחורים הם למעשה כלי דם שמצויים אצל כל אחד בחלק החיצוני והפנימי של פי הטבעת, כשבעיה בזרימת הדם בהם מהווה את הכאב וחוסר הנוחות בעיקר במהלך שימוש בשירותים. לכן סימפטום שכיח נוסף עליו אנשים מדווחים הוא הופעה של דם על נייר הטואלט לאחר ניגוב, שזהו לרוב סימן של פס דם דק ומועט מאוד אך מעיד ככל הנראה על בעיה של התפתחות טחורים פנימיים.

מהם הגורמים להופעת טחורים?

כאמור, טחורים הם כלי דם קטנים המצויים באזור פי הטבעת. כלי דם אלו פועלים בצורה שגרתית וקבועה אצל כולם, אך ישנם מצבים בהם אותם כלי דם קטנים ועדינים עלולים להתנפח, להתרחב, לצנוח או להיות גדושים יתר על המידה – מתחילות הבעיות של טחורים פנימיים או חיצוניים, תלוי באילו טחורים קיימת הבעיה.

אחד מהגורמים הנפוצים ביותר להופעת והתפתחות טחורים היא עצירות, כאשר לחץ ומאמץ ממושך על פי הטבעת גורם לאותם כלי דם להתרחב ולהתנפח וכך להיות מודלקים וכואבים. גורם נוסף קשור בהיריון, כאשר גם תופעות ההיריון והעלאה במשקל גורמים ללחץ על כלי הדם שנמצאים באזור פי הטבעת. גורמים נוספים קשורים ביתר או תת פעילות גופנית, תורשה, משקל, גיל, אי ספיקת לב הגורמת לבעיה בניקוז התקין של הדם בוורידים ולפעמים גם תחושות לחץ וסטרס נפשי עשויים לגרום לבעיית הטחורים.

כמה זמן נמשכים טחורים?

התשובה לכך תלויה במספר רב של משתנים, ביניהם סוג הטחורים, רמת החומרה שלהם, הגורמים להתפתחות שלהם וכו'. ברוב המקרים טחורים נחשבים כבעיה נפוצה וגם קלה הנגרמת מהפעלת מאמץ יתר בשירותים, כתוצאה מעצירות ובעיות עיכול, ולכן במקרים כאלו הטחורים יכולים להימשך מספר ימים עד שבוע בלבד. במקרים קשים ומורכבים יותר טחורים יכולים להימשך גם שבועות או חודשים, כשישנם מקרים שהטחורים נעלמים רק לאחר מעבר של טיפול רפואי אינטנסיבי לסילוקם.

באופן כללי אפשר לומר כי משך הזמן של הופעת הטחורים תלויה בסוג ומשך הטיפול שנעשה, כיוון שרק טיפול נכון ומתאים לבעיה יכול לסייע לפתרון הבעיה היעלמות הטחורים. לכן כדאי להגיע לרופא משפחה או פרוקטולוג לאבחון הטחורים, להמלצה על טיפול מתאים וכך לאפשר לטחורים להיעלם בצורה כמה שיותר מהירה ויעילה.

מהם טחורים חיצוניים?

כפי שציינו קודם, טחורים נמצאים גם בחלק הפנימי וגם בחלק החיצוני של פי הטבעת. לכן כשמדברים על טחורים חיצוניים הכוונה היא לכלי דם מודלקים שנמצאים בחלק החיצוני בפי הטבעת, ואלו גורמים בעיקר לכאב ואי נוחות משמעותית. כלי הדם החיצוניים עטופים בשכבת עור עבה ועשירה בעצבים, ולכן סוג זה של טחורים יהיה יותר מורגש וכואב אך גם פחות מדמם.

מהם טחורים פנימיים?

טחורים פנימיים הם כלי דם מודלקים ונפוחים שמצויים בחלק הפנימי של פי הטבעת, אותם לא ניתן לראות במבט חיצוני בלבד. אלו טחורים מהסוג השכיח ביותר, כאשר דרגות החומרה שלהם נחלקות לארבעה סוגים שונים – פנימיים ולא כואבים, כאלו שיוצאים וחוזרים וכואבים מעט, טחורים שיוצאים החוצה וניתנים להחזרה וטחורים שיוצאים ולא ניתנים להחזרה פנימה.

הטחורים הפנימיים ידממו יותר כיוון שהם עטופים ברירית דקה בלבד, אך יהיו פחות כואבים כאשר הם נמצאים בתוך פי הטבעת. 

Picture of ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!