ניתוח טחורים

ניתוחי טחוריםבעוד שטיפולים שמרניים להתמודדות עם בעיית הטחורים עוזרים למרבית מן האוכלוסייה, לעתים אין מנוס מביצוע ניתוח טחורים על מנת לשים סוף לבעיה הכאובה והמטרידה.

אילו סוגי ניתוחים קיימים על מנת להתמודד עם טחורים? כיצד מתבצע הניתוח? מהן ההשלכות ומהם סיכויי ההצלחה? לפניכם כל המידע.

לא כל הטחורים מצריכים ניתוח

הגישה לטיפול בטחורים הינה לרוב שמרנית, והיא כוללת שינוי תזונתי וטיפול במשחות מקומיות. ישנן גם פעולות כירורגיות שונות, כדוגמת קשירת טחורים באמצעות גומיות או צריבה של טחורים.

אך כאשר כל אלו לא צלחו, והמטופל עדיין חש מוגבל באיכות חייו, ייתכן ויש מקום להתערבות כירורגית ניתוחית, בהתאם להחלטת הפרוקטולוג המטפל.

סוגי ניתוח טחורים

קיימים שלושה סוגי ניתוחי טחורים כיום. הראשון הוא ניתוח מסורתי לכריתת הטחורים, השני הוא  הליך חדשני יותר אשר קרוי "סטפלר", והשלישי, חדשני אף הוא, מאפשר לקשור את הטחורים באמצעות "דופלר". בחירת סוג הניתוח תעשה לאחר אבחון של רופא פרוקטולוג.

ניתוח לכריתת טחורים: הסרת הרקמה

כריתת הטחור יכולה להתבצע על ידי סכין מנתחים, צורב חשמלי או צורב לייזר. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה בבית החולים.

לפני הניתוח יש צורך בחוקן, וההליך נמשך זמן קצר כך שניתן להשתחרר הביתה כעבור יממה או יומיים. תהליך ההחלמה אורך מספר שבועות ואחוזי  ההצלחה של הניתוח נחשבים לגבוהים וטובים במיוחד.

סטפלר

בניתוח חדשני זה עושים שימוש בסוג של "סטפלר", או "מכלב", שמחזיר את הטחור אל מקומו בתוך התעלה של פי הטבעת. כתוצאה מכך הטחור מתכווץ.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה בבית החולים, ולפני ההליך יש צורך בחוקן. האשפוז לאחר ניתוח סטפלר הוא קצר, ולרוב לאחר 24-48 שעות אשר להשתחרר.

תקופת ההחלמה היא קצרה, ולרוב לאחר מספר ימים ניתן לשוב לשגרה. אחוזי ההצלחה שנרשמים כתוצאה מהניתוח הינם גבוהים.

קשירת דופלר

אחת האלטרנטיבות החדשניות ביותר לניתוח טחורים הינה שיטת קשירת הדופלר, המבוצעת באמצעות מכשיר חדשני שפותח במיוחד על מנת לאפשר לקשור את העורקים של הטחורים ובכך להביא לסופם.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה בבית החולים או במרפאות הפרטיות.טרם הניתוח יש צורך בחוקן. בניתוח מסוג קשירת דופלר אין צורך באשפוז, וכעבור יממה מהניתוח, ניתן לשוב לשגרה. נכון להיום, אחוזי ההצלחה בקרב המטופלים שעברו הליך זה הם גבוהים.

תקופת ההחלמה מניתוח טחורים

למרות השוני בין הניתוחים מבחינת הפרוצדורה הרפואית ומשך ההחלמה מהם, ישנם מספר דברים עליהם חשוב מאוד להקפיד לאחר הניתוח.

מנוחה – בימים הראשונים לאחר הניתוח חשוב לשמור על מנוחה ולהימנע מפעילות מאומצת או ספורטיבית.

ניקיון פי הטבעת – היגיינה טובה הינה מתכון בדוק להימנעות מסיבוכים לאחר הניתוח. ספיגה של ההפרשות על ידי שימוש בפדים נקיים, מקלחות מקומיות והחלפת תחתונים באופן תכוף חשובים ביותר.

תזונה נכונה – יש להקפיד על תזונה קלה ועשירה בסיבים תזונתיים כמו ירקות, פירות טריים ופירות יבשים, כולל שתיית לפחות בין 10-15 כוסות מים ליום.

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן