טיפול בטחורים ורשלנות רפואית

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

רשלנות רפואית בטיפול בטחוריםטיפול בטחורים, בעיקר במצב חמור, כרוך באבחון רפואי מדויק והתאמת גישת הטיפול, כמו גם הפרקטיקה הכירורגית. רשלנות רפואית בטיפול כירורגי בטחורים הינו דבר אשר עשוי לקרות, בעיקר אם נעשו או נגרמו נזקים כתוצאה מהטיפול או הניתוח הכירורגי.

טחורים בדרגה 3-4: אין מנוס מניתוח

היות וטיפול שמרני לא יטיב עם הטחורים ולכן האפשרויות הכירורגיות העומדות היום לטיפול בטחורים כוללות הסרת הטחור באמצעים שונים, כגון בטיפול חשמלי, בסכין כירורגית או באמצעות לייזר.

אך בדומה לכל ניתוח, עלולים להיות סיבוכים או סכנות, אשר יעמידו את הצלחת הטיפול כמו גם את איכות חייו של המטופל בסכנה.

הסכמה על ניתוח

במידה והוחלט על טיפול כירורגי בטחורים, המטופל מתבקש לחתום על טופס הסכמה, הכולל את פרטי ההליך, כמו גם הסיכונים האפשריים. הרופא צריך להסביר את ההליך למטופל בטרם החתימה על טופס ההסכם.

טופס ההסכם אמור לכסות את הרופא בגין תביעה של רשלנות רפואית, אך חשוב לדעת, כי ישנם מקרים בהם עדיין ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית, במידה וזו ניתנת להוכחה חד משמעית.

הסכנות הרפואיות בניתוח טחורים

אלו אינן תופעות לוואי שגרתיות המלוות את הפעולה הכירורגית, אלא בנזק שנגרם למטופל. בין הנזקים או הסכנות העלולים להיגרם כתוצאה מהתערבות כירורגית:

אופן הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית

התביעה אפשרית אם מתקיימים מספר תנאים יחדיו המבססים את המקרה:

אבחון פרוקולוג מומחה – אומד את כל פרטי המקרה, החל מההסבר אודות הניתוח ועד לאופן הניתוחי והתוצאה של הניתוח. פרוקטולוג מומחה יוכל לספק לכם את המידע הרלוונטי המתאים, כך שתוכלו לשקול האם באמת התקיימה רשלנות רפואית.

מידת הנזק כתוצאה מההליך הרפואי – אם התרחשו תופעות לוואי שגרתיות, כמו דימום למשך מספר שבועות או שטף דם פנימי, הרי שלא מדובר בנזק אשר בגינו כדאי לתבוע בגין רשלנות רפואית. נזקים שנגרמו הגורמים לנכות או לשינוי מהותי באורח החיים הינם נזקים בגינם תוכלו לתבוע פיצויים.

סיבה ותוצאה – יש להוכיח כי הנזק שנגרם הינו כתוצאה מחד משמעית מההליך הכירורגי.

מקרי בוחן

תביעות בגין רשלנות רפואית כתוצאה מפעילות כירורגית בטחורים הובילו את התובעים לקבלת פיצויים מהגורמים המטפלים. בתביעה שהוגשה בעבר לבית משפט התובעת תבעה פיצויים בגין שימוש בניתוח "המכלב", שלא צלח והיא זכתה בפיצויים ובאחוזי נכות.

בתביעה אחרת, זכה הנתבע בגין ניתוח שלא בוצע בצורה מקצועית וגרם לקרע ברקטום. במקרה אחרת, תובעת תבעה פיצויים דווקא בגין טיפול בגישת הרפואה המשלימה, כשהובטח לה שכך תוכל להימנע מניתוח, אך בסוף סדרת הטיפולים היא עדיין הזדקקה להתערבות כירורגית.

אז מה צריך בשביל לתבוע בגין רשלנות רפואית? יש להוכיח את הרשלנות במהלך הטיפול בטחורים, ולהוכיח קשר סיבתי כתוצאה מהטיפול ומאופן הטיפול. התייעצות עם פרוקטולוג מומחה, שילמד את המקרה, מאפשרת קבלת ההחלטה האם ניתן וכדאי לתבוע בגין רשלנות רפואית.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!