טיפול איורוודה בטחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

סובלים מטחורים? לרפואה טבעית שמקורה בהודו שיטות טיפול שיכולות להועיל. להתאמת הטיפול הטוב ביותר, מומלץ לעבור אבחוןטיפול איורוודה בטחורים על ידי מומחה לשיטה.

הסיבות לטחורים לפי האיורוודה

איורוודה הינה שיטת רפואה טבעית מסורתית, שמקורה בהודו. ישנן ראיות לשימוש בשיטה זו מלפני למעלה משלושת אלפים שנה. העקרונות של השיטה הזאת תומכים בהחזרת האיזון והרפיית המתח הגורמים למחלות ולמצבים נפשיים פוגעניים. עבור הסובלים מטחורים, כדאי לדעת איך מסבירה איורוודה את מקור הבעיה ומה היא מציעה בתור פתרון.

טחורים הם בעיה נפוצה למדי. הם אינם מסוכנים בדרך כלל, אך הם כואבים ומאוד מטרידים. הם נוצרים כתוצאה מהתעבות של כלי דם בפי הטבעת או ברקמות הסמוכות (טחורים חיצוניים). על פי האיורוודה, הטחורים נוצרים מסיבות שונות, למשל בשל חולשת מערכת העיכול, התאמצות בעת התרוקנות בשירותים או לחילופין, התאפקות, כתוצאה מהיריון, הרגלי ישיבה לא טובים, הפרעות דם ואף כתוצאה מגורמים מולדים.

חכמי הרפואה ההודית הקדומה ידעו לחלק את הטחורים לסוגים שונים. כל סוג מאופיין בצורה מעט שונה והדבר עשוי להשפיע על צורת הטיפול הרצויה. ישנו הסוג הכואב יותר, שאינו מלווה בדימום ולרוב מאופיין במיעוט יציאות ועצירות. ישנו הסוג הפחות כואב שלעיתים מלווה בצריבה, כאשר הצואה עשויה להיות רכה, דימום מופיע ומלווה בריח אופייני. אלה סימפטומים שיכולים לבוא בנוסף למערכת עיכול פחות יעילה, נטייה להזעה מוגברת וחום גוף מעל הנורמה. סוג נוסף של טחורים נוטה להיות עמוק ופנימי יותר. הם עשויים להיות מלווים רקמת שומן, אינם מלווים בדימום אך עלולים מאוד לגרד. מלווים עם תקופות של עצירות ותחושה ממושכת של אי נוחות או כאב (לא חזק בדרך כלל).

איך האיורוודה מסייעת נגד טחורים?

שלושה מכל ארבעה מבוגרים סובלים מפעם לפעם מטחורים. מסיבות שידועות בצורה חלקית ברפואה המערבית, ישנם אנשים שסובלים מכך בצורה כרונית. ידועים גורמים שונים שעלולים להחמיר את הבעיה, כגון עליה במשקל, היריון, עצירות ממושכת. איורוודה מציעה להתמודד עם המצב בשילוב של היטהרות נפשית, שינויי תזונה, שימוש בצמחי מרפאה ולפעמים טיפולי גוף (עיסויים). ישנם מטפלים שימליצו על טכניקות הירגעות כגון יוגה או מדיטציה. לרוב, אין מניעה לקבל טיפול משלים מסוג זה, גם במקביל לטיפולים רפואיים קונבנציונליים.

המרפא האיורוודי יקפיד לבצע אבחון של הבעיה מתוך הבנת המטופל. הוא גם יבקש לגלות באיזה סוג של טחורים מדובר. אפיון סגנון חיים, תזונה ומחלות נוספות יובאו בחשבון. תורת ריפוי זו מציעה לסובלים מבעיות עיכול המשולבות עם טחורים לוותר על מאכלים כבדים שעלולים לגרום לעצירות. מדגים כדאי להתרחק ולעומת זאת, חלב, מרקים ודייסות יכולים להועיל מאוד.

טיפולי חיזוק לאגן מקובלים מאוד, במיוחד כאשר החולה סובל מיציאות רכות ו/או דמיות. טיפול בכאב נעשה באמצעות עיסויים, השרייה במים חמים ולעיתים טיפולים המעודדים הזעה. בטחורים קשים ניתן לטפל בעזרת שמנים דוגמת שמן פיגם, צמחי מרפא ייעודיים, חמאת גהי ושורשים. חלק מהמרפאים ימליצו על שימוש בתבלינים כגון כמון, משרה גינג'ר וצמחי מרפא המותאמים למצב.

בטחורים מסוימים ההמלצה העיקרית תהיה תזונה המבוססת על מוצרי חלב הודיים מסורתיים בשילוב אורז, עד שהחולה מרגיש הטבה. לטיפול בטחורים המלווים בעצירות ממליצים על מיצים בעלי חומציות גבוהה. טוב להרבות במרקים, צמחי מרפא לחיזוק, חמאת גהי. אם הבעיה משולבת עם גזים, אלכוהול לאחר האוכל יוכל להועיל וכן משרה של צמחי מרפא וג'ינג'ר. המלצות נוספות במצב של דימום – מקלחות קרות, הרגעת המקום בחלב פושר או בשמנים ייעודיים.

Picture of ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!