שמן פיגם לטיפול בטחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

קיימים מגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים לבעיות רפואיות שונות ונראה כי בשנים האחרונות רבים מעדיפים לנסות טיפולים טבעיים על מנת לפתור בעיותשמן פיגם לטיפול בטחורים כגון: טחורים, בטרם הם פונים לפתרונות הרפואה הקונבנציונליות.

נכון, לא כל טיפול טבעי יכול לעזור לכל אחד ואחת אך תמיד כדאי לנסות, לאחר התייעצות עם רופא מומחה. בוודאי כאשר מדובר בפתרון טבעי כמו שמן פיגם, המיוחסות לו סגולות מרפא כבר אלפי שנים.

מהם טחורים?

טחורים הם למעשה כלי דם הנמצאים באופן טבעי באזור פי הטבעת, וכאשר הם מתנפחים אנחנו קוראים להם – טחורים. הטחורים מתפתחים ממגוון סיבות שנדון בחלקן בהמשך. הם יכולים לגרום לאי נוחות קלה כאשר הם בשלבים הראשוניים, אך אם לא מטפלים הם יכולים לגרום לכאבים עזים, ואם הם חיצוניים, מנופחים ומפריעים לתפקוד –  ניתוח להסרת הטחורים הוא הפתרון.

מה גורם להופעתם של טחורים?

טחורים יכולים לנבוע מסיבות שונות, למשל:

  • חוסר שתייה – אדם שלא שותה מספיק יכול לסבול מטחורים. לכן, מומלץ להקפיד בשתייה מרובה בכדי להימנע מהופעת טחורים.
  • גנטיקה – טחורים יכולים להיות תורשתיים. במידה ומישהו מהמשפחה סובל מטחורים, זה יכול ללא ספק לעבור הלאה לדורות הבאים, לילדים ולנכדים.
  • עצירות – גם עצירות יכולה לגרום לטחורים. הישיבה הממושכת והלחיצות בנוחיות יכולים לגרום להתנפחות הורידים בפי הטבעת.
  • הריון – ייתכן והמשא הכבד שעל האישה לשאת לאורך ההירון והלחץ על הגופה הם שגורמים לטחורים או שטחורים יופיעו בעקבות הלחיצות בעת הלידה

אלו ועוד, הן הסיבות העיקריות שיכולות לגרום להופעת הטחורים.

טיפול בטחורים

ברוב המקרים טיפול מקומי חיצוני בטחורים יכול לשים סוף לבעיה, הם יכולים להעלם כלעומת שבאו בעזרת משחות, שמנים לרבות שמן פיגם עליו נדבר בהמשך, ותכשירים הן מן הרפואה הקונבנציונלית והן מן הרפואה האלטרנטיבית. גם ויטמנים, שינויים בהרגלי התזונה וחוקנים יכולים לסייע.

במקרים אחרים, כאמור, בהם הטחורים אינם מטופלים ומוזנחים יהיה צורך בניתוח.

בדיוק מסיבה זו חשוב כל כך להקדים ולטפל בטחורים בשלבים ראשוניים ולשמור על היגיינה באזור פי הטבעת, שכן פעולות פשוטות אלו יכולות למנוע נפיחות יתר של הטחורים והחמרה במצב.

שמן פיגם לטיפול בטחורים, טיפול מן הטבע

אחד הטיפולים הבולטים בארגז הכלים של הרפואה האלטרנטיבית הוא שמן פיגם. שמן פיגם ממוצה מצמח הפיגם, שגדל כאן אצלנו בישראל, בעיקר בחורשות בצפון הארץ. ולמרות שעבור רבים שם הצמח אולי הוא בבחינת חידוש, נעשה בו שימוש רב ברפואה העממית כבר אלפי שנים, וזקני יוצאי עדות המזרח מכירים אותו היטב ואת סגולותיו הרבות.

שמן פיגם נפלא לטיפול חיצוני בטחורים מאחר שהוא מכווץ את כלי הדם, סופח נוזלים, משפר את זרימת הדם ומטפל בוורידים המורחבים בפי הטבעת (הטחורים).

קצת על צמח הפיגם:

צמח הפיגם משגשג באקלים הים-תיכוני והוא נחשב לאחד מצמחי המרפא הפופולאריים בתקופות קדומות. אפילו הרמב"ם הכיר בסגולותיו וכתב על אודותיו.

הפיגם הוא למעשה שיח שיכול להתנשא לגובה של מטר, הפריחה שלו צהובה וגבעוליו מסועפים ועגלגלים. חלקי הצמח משמשים להכנת שמן אתרי ויש לו ריח דומיננטי שאי אפשר להיות אדיש אליו. נמצא כי בצמח הפיגם מצויים רכיבים שנחקרו רבות, היעילים במיוחד נגד דלקות וגם ויטמינים דוגמת ויטמין P, כך שבצמח הפיגם יש גם שפע של אנטי-אוקסידנטים.

מבחינה היסטורית בתרבויות הקדומות צמח הפיגם שימש להכנת תרופות, תבלינים ובשמים והוא גם היווה סמל להרחקת עין הרע ושדים. נהגו לשלב את צמח הפיגם בחתונות ובבריתות להגנה מפני עין הרע והרחקה של שדים מכלות ויילודים. בעבר השתמשו בצמח הפיגם גם כנגד הרעלות, עקיצות, כאבים בשלל איברי הגוף, מחלות מעיים, גזים ותולעים ועוד. וכיום משתמשים בתמצית שלו גם לטיפול בכאבי אוזניים, בכאבי מחזור ובכאבי בטן לצד השימוש בטחורים.

הוצאות שימוש בשמן פיגם:

יש למרוח את השמן על המקום בו מופיעים הטחורים בפי הטבעת, ההרגשה תהיה מעט חמימה אך עם תוצאה מעולה.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!