טיפול בטחורים בשיטת האל דופלר

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

לכל אדם יש טחורים, שבמצב התקין אפילו מקבלים כמה תפקידים חשובים בכל הנוגע לפי הטבעת ולתהליכים חשובים הנוגעיםטיפול בטחורים בשיטת האל דופלר למערכת העיכול. הבעיה מתחילה כאשר הטחורים מוגדלים – וזה עלול להתרחש עקב תלאות הגיל, הריון, לידה ועוד – מה שיוצר בעיה רפואית שעלולה להיות מורכבת. טחורים כרוכים בתסמינים דוגמת כאבים, קשיים ביציאות, דימום בצואה ועוד.

ניתן למצוא לטחורים כמה וכמה טיפולים, חלקם קונבנציונליים ואחרים מקשת הרפואה המשלימה (התאמות תזונתיות למשל). במאמר הבא נתייחס לשיטת האל דופלר, שהפכה ללהיט גדול בישראל ובעולם בשנים האחרונות.

מה הם עיקרי שיטת האל דופלר?

שיטת האל דופלר (Hal Doopler) מבוססת על העיקרון של ניתוק אספקת הדם המגיע לטחורים המוגדלים והמודלקים, מה שעשוי להפחית את התסמינים הלא נעימים הנובעים מהם, לטפל בשורש הבעיה ולמנוע הישנות שלה בעתיד הנראה לעין.

הטיפול, פרי פיתוח יפני, נעשה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד שתפקידו לאתר את כלי הדם העורקיים שאחראים על אספקת הדם לטחורים ובוחן את המאפיינים שלהם: עובי, עומק וכן הלאה. לאחר איתור כלי הדם, ובהנחיה מלאה של מכשיר האולטרה סאונד, ניתן לתפור את כלי הדם הפגועים ובכך ליצור מצב בו אספקת הדם אליהם מופסקת. התפירה נעשית בעזרת מכשיר מיוחד, הכולל חיישן דופלר וחלון באמצעותם ניתן לתפור את התפר הדרוש מסביב לעורקים המתקשרים לטחורים.

אילו יתרונות מיוחסים לשיטת האל דופלר

כאשר שיטת האל דופלר מבוצעת על ידי גורם הבקיא בה ובאמצעות הציוד המתקדם המוצע כיום, היא עשויה לגלם בתוכה כמה יתרונות חשובים. הטיפול עשוי להיות כרוך בתחושה מסוימת של חוסר נעימות, אם כי לא מדובר כאן בכאבים עזים או בסיבוכים משמעותיים שכדאי לתת עליהם את הדעת. עקב כך הוא נעשה במרפאות, מבלי שיש צורך באשפוז או בהרדמה. רמת המורכבות שלו סבירה, כאשר הוא נחשב למורכב יותר מאשר קשירה של הטחורים באמצעות גומיה או מתן זריקות לטיפול סקלרותרפיה – מנגד, אחוזי ההצלחה שלו הם ככל הנראה גבוהים יותר בהשוואה לקשירה בגומיה. הטיפול בהמשך לכך יהיה פשוט יותר מאשר ניתוח כירורגי לכריתת הטחורים, עם רמת סיכון מופחתת ותקופת התאוששות קצרה פי כמה. לכן ניתן לבצע זאת מוקדם יחסית, כדי למנוע את הצורך בטיפול ניתוחי.

הטיפול פונה למכנה משותף רחב באופן יחסי, כולל נשים בהריון שחלק מהטיפולים המוצעים כיום לטחורים אינם מיועדים להן. השיטה מבוססת על טיפול אחד בלבד, שעשוי לאתר את כלל העורקים הרלוונטיים ולהפסיק את זרימת הדם אליהם, וזאת להבדיל מטיפולים אחרים בטחורים שעשויים להימשך חודשים ארוכים.
תקופת ההחלמה נוטה להיות קצרה, כאשר בדרך כלל ניתן לחזור לפעילות כבר יום לאחר השלמת הטיפול.

למי הטיפול בשיטת האל דופלר מתאים?

חשוב להדגיש שגם לטיפול בשיטת האל דופלר יש כמה סיכונים שכדאי לשים אליהם לב. התוויית נגד מרכזית לטיפול היא אנשים המשתמשים במקביל בנוגדי קרישה, אשר עלולים להגדיל את הסיכוניים לדימום בפרק זמן מסוים לאחר הטיפול.
הנתונים מראים שאחוז קטן אבל קיים של מטופלים עלולים לפתח תסמינים דוגמת דימום מאוחר, קריש דם סביב פי הטבעת או זיהומים. לא ידוע לנו על מצבים בהם אדם שביצע את הטיפל איבד את השליטה על הסוגרים או סבל מעצירת שתן.

 

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!