סובלים מטחורים? ייתכן ויוגה יכולה לעזור לכם

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

יוגה, שיטת אימון המגיעה אלינו מהתרבות ההודית, תורמת לבריאות הכללית אבל מה שלא כולם יודעים זה שיוגה יכולה להקל עלסובלים מטחורים? ייתכן ויוגה יכולה לעזור לכם טחורים, למנוע את החמרתם, לשלוט בהם וגם להפחית את חוסר הנוחות שמתלווה לטחורים.
יש תרגילי יוגה שנועדו להקל על הכאבים, יש תרגילים המפחיתים את הלחץ על הורידים ויש תרגילים המסייעים לטהר את הגוף וכך מונעים בעיות עיכול ובעיות באזור המעיים. אז מהי יוגה? ואילו תרגילים מתאימים לסובלים מטחורים? על כך נרחיב בשורות הבאות.

מקור היוגה

היוגה מגיעה אלינו מהמזרח הרחוק, מהודו, ותרגום המילה יוגה מסנסקריט הוא – לרתום או לחבר. ואכן לפי התורה היוגית, היוגה רותמת את הגוף וגם את הנפש של האדם כדי להתמודד עם החיים, עם התודעה הפנימית ועם הסביבה החיצונית.
המילה יוגה היא שם כולל לכמה וכמה תורות הודיות העוסקות באימון גופני ובאימון רוחני. לשיטתה של היוגה תרגול קבוע מאפשר לאדם להתמודד טוב יותר עם אתגרי החיים במישורים השונים ולהוביל לאיזון טוב יותר בין הגוף לבין הנפש.

תרגילי היוגה האלו ייקלו על הטחורים

אם אתם סובלים מטחורים או שאתם מכירים מישהו שסובל מטחורים, כדאי לנסות מספר תרגילים ביוגה המסייעים להתמודדות טובה יותר עם טחורים והתופעות שמגיעות איתם. בחרנו להציג מספר תנוחות יוגה שרמת הקושי שלהן היא קלה או בינונית, כך שכל אחד ואחת יכולים לבצע בעצמם בנוחות של הבית. חשוב להבין כי בתורת היוגה עצמה יש תנוחות ייעודיות להקלה וטיפול בטחורים, ביניהן:

  • תנוחת משחרר הרוח – Wind Relieving Pose: כפי שניתן להבין משם התנוחה תרגול תנוחה זו מאפשר לגזים שהצטברו בגוף להשתחרר. תנוחה זה מצוינת למי שסובל מטחורים מכיוון שהיא עוזרת גם למערכת העיכול. תרגול תנוחה זו מאוד עוזר לאנשים שסובלים מעצירות, שהיא אחת מתופעות הלוואי הנפוצות בהתפרצות טחורים.
דרגת קושי: קל
  • תנוחת הסוס Horse Gesture: תנוחת הסוס אידיאלית לסובלים מטחורים. היא מחזקת את שרירי פי הטבעת ואת המעי הגס וגם מרחיבה את הפרינאום. בנוסף, תנוחת הסוס משפיעה לטובה גם על בלוטת התריס ובלוטת יותרת המוח ובכך משפרת התנוחה את תפקוד כלל מערכות הגוף. זרימת הדם והחמצן בגוף משתפרים וגם הנשימה טובה יותר.
דרגת קושי: בינוני
  •  תנוחת הפרפר – Butterfly Pose: זוהי אחת התנוחות הקלאסיות וגם התנוחה המזוהה ביותר עם תרגול יוגה. באופן כללי, מקרבים את כפות הרגליים לכיוון המפשעה. ומותחים את הגוף. תנוחה זה נהדרת למי שסובל מטחורים כי התנוחה ממריצה את האיברים שבבטן, מותחת את המפשעה, מחזקת את שלפוחית השתן וממריצה את זרימת הדם.
דרגת קושי: קל
  • · תנוחת הילד – Child’s Pose: תרגיל היוגה הזה מקל מאוד על כאבי טחורים וגם נחשב לנהדר למי שסובל מעצירות. במהלך התרגול מותחים את הירכיים, מאריכים את גב, מרפים את הגוף וגם משתחררים מלחץ וסטרס. נשימה נכונה בעת ביצוע התרגיל פותחת את נתיבי האוויר, מכניסה לגוף עוד חמצן ומטעינה את הגוף באנרגיות חדשות.
דרגת קושי: קל

יש גם תרגולים ותנוחות ברמת קושי גבוהה יותר הנחשבים יעילים גם כן לטחורים, למשל, עמידת ראש. אך תנוחות כגון אלו אינן מתאימות לכל אחת וכדאי ללמוד ולהיעזר במדריכי יוגה לפני שמבצעים אותן.

יוגה מקלה מאוד על טחורים, על נפיחות, עצירות ודלקות, ותרגול קבוע של תנוחות יכול להפחית לחץ על הורידים. מומלץ מאוד לשלב עם תרגול יוגה גם אורח חיים בריא, לאכול מזונות המקלים על עצירות, למשל מאכלים עשירים בסיבים, להרבות בשתיית מים, להימנע מפעולות שיוצרות לחץ על פי הטבעת ולשמור על אורח חיים פעיל ומאוזן.

אולי יעניין אותך גם:

תרופות סבתא לטיפול בטחורים: בטוח, זול פשוט ואמיתי

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!