חוקן לטיפול בטחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

חוקן לטיפול בטחוריםמחפשים שיטה בטוחה וטבעית לטיפול בטחורים? רוצים להימנע מערימות תרופות הכוללות הליכים רפואיים פולשניים או שימוש בכימיקלים חזקים? אתם לא לבד.

למרבה המזל, חוקן מספק חלופה עדינה ויעילה לטיפולי המיינסטרים, וניתן לבצע אותו בפרטיות הבית. טחורים הם בעיה רפואית נפוצה בקרב לפחות 75% מהמבוגרים.

מחקר גסטרואנטרולוגיה של צפון אמריקה הראה שאנשים בגילאי 45 עד 65 הם האוכלוסיות הרגישות ביותר. יחד עם זאת, טחורים עשויים להשפיע על אנשים בכל גיל.

טיפולים לטחורים

קיימים טיפולים רבים שיכולים להקל על תסמיני חוסר הנוחות של הסובלים מטחורים. חבילות קרח עשויות לסייע בנפיחות, ורחצה במים חמים מאפשרת הקלה משמעותית. נייר טואלט יבש עשוי להחמיר את תסמיני הכאב והגירוד של טחורים חיצוניים, ולכן מומלץ להחליפו במגבונים לחים.

חשוב אף להקפיד על תזונה עשירה בסיבים ולשתות הרבה מים כדי לרכך את הצואה ולגרום לפחות בעיות במהלך פעולת המעיים. הקפדה על פעילות גופנית מסייעת להקלת הלחץ על הוורידים והטחורים, ומומלצת למניעת החזקת הדחף להשתמש בשירותים, כמו גם למניעת התייבשות והקשחת הצואה.

כששינויים באורח החיים וגישות טיפול עצמי אינם מטפלים כראוי בחוסר הנוחות של הטחורים, קיימים מגוון טיפולים זמינים לטחורים אותם מספקים אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

יתרונות חוקן לטיפול בטחורים

להבדיל מטיפולים אחרים, השימוש בחוקן מטפל בשורש הבעיות הבריאותיות הנגרמות כתוצאה מטחורים, בגישה הוליסטית. המים החמים מרגיעים את האזור המושפע ומספקים הקלה מידית. חוקן מאפשר אף יתרונות להקלה טבעית על עצירות ומשפיע על תסמינים חמורים של פעולת מעיים, וטחורים פנימיים וחיצוניים, ובכך מטפל בתסמינים אלו ובגורם להם.

היות וטחורים מצביעים ברוב המקרים על פעולה מוגברת של מערכת העיכול, חשוב לציין שחוקנים מגבירים את הבריאות הכללית של מערכת העיכול, באמצעות הסרת מצבורי רעלים, כך שהכבד והמעיים יכולים לתפקד באופן יעיל יותר.

חוקן קפה

אנשים הסובלים מטחורים המבקשים לספק לגופם גישת ריפוי נוספת, מטופלים עם חוקני קפה להשגת יתרונות נוספים רבים. רופאים מנטרים את ייצור המרה בקרב המטופלים לאחר טיפול בחוקן קפה, עד שייצור המרה גדל בתוך דקות, מה שמאפשר לגוף לחסל יותר רעלים דרך הכבד, ולהפחית את החומציות במעי הדק.

חוקני קפה פועלים גם לניקוי יסודי של דפנות המעי הגס, וכתוצאה מכך משתפר תפקוד מערכת העיכול, באמצעות חיסול יעיל יותר של פסולת. כלומר, פחות לחץ מופעל על הטחורים ועל פי הטבעת.

לטפל בטחורים בפשטות ובנוחות הביתית – בין אם הבחירה מבוצעת על טיפולי חוקן במים חמים או חוקן קפה, ניתן לבצע את הטיפולים בפשטות ובנוחות הבית. למרות שניתן להשתמש במים מזוקקים וקפה גולמי להכנת הקפה, חוקנים אלו זמינים בגרסאות מוכנות לשימוש הכוללות חפיסות חלבונים, אותן ניתן להשיג בקלות בבתי המרקחת הטבעיים ולהפוך את התהליך לפשוט הרבה יותר.

מהלך פעולת חוקן לטיפול בטחורים

טיפולי חוקן יעילים ביותר כשמבצעים אותם לאחר תנועת מעיים, לניקוי פי הטבעת והאזורים האנאליים, כך שהטחורים יכולים להירפא. רופאים ממליצים לשתות מספיק מים לפני הטיפול על מנת לתמוך בהשפעות טיהור פנימי עמוק זה. היות וטחורים עלולים לגרום לרגישות מוגברת בפי הטבעת ובאזור האנאלי, חשוב במיוחד לוודא שקצה צינורות פי הטבעת משומנים היטב במהלך מתן חוקן.

יש להשתמש בחומר שאינו שמן סיכה על מנת לספק מרגוע נוסף ולהפחית כל גירוי. בנוסף, יש לזכור לבצע טיפול נוסף במהלך החדרת הצינור, כדי להפחית חוסר נוחות נוספת. חלק מהאנשים המשתמשים בחוקנים לטיפול בטחורים מדווחים על רוך הטיפול, ויתרונותיהם הרבים בהשוואה לטיפולים רגילים לטחורים, לצד ההשפעה החיובית על בריאותם הכללית.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!