אבחון טחורים על ידי פרוקטולוג

סובלים מטחורים ? ניתן לקבוע תור להיום-מחר

התקשרו עכשיו לייעוץ ותיאום תור לטיפול מיידי!

03-3728170

פרופסור ללצ'וק
פרוקטולוג ומנהל מחלקה כירורגית (לשעבר)

פרוקטולוג ומנתח 40 שנה בכל תחומי הכירורגיה הכללית.

  • מנהל מחלקה כירורגית באיכילוב ובלינסון
  • בוגר בית ספר לרפואה של הטכניון
  • ביצע מחקרים באוניברסיטת הרווארד
  • פרופסור בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב
  • חבר בארגונים מקצועיים מובילים

ניתן לפנות: ימים א'-ה' 08:00-22:00 | ימי ו'- 08:00 -14:00

השאירו פרטים בטופס
אבחון על ידי פרוקטולוגאנשים רבים נמנעים מלגשת אל פרוקטולוג על מנת לבצע אבחון כאשר קיימים תסמינים ותחושת אי נעימות באזור פי הטבעת. הסיבה לכך, נעוצה לרוב בעובדה, כי מדובר באזור אינטימי, וישנו חשש מפני חשיפה וכאב. אך חשוב להבין כי אבחון על ידי פרוקטולוג הינו קריטי כאשר מדובר בתסמינים של גרד, כאב, אי נעימות ודימום. תהליך האבחון על ידי פרוקטולוג מתבצע בצורה דיסקרטית, מהירה וללא תחושה של כאב. לפניכם כל המידע אודות תהליך האבחון וחשיבות האבחון.

מתי לפנות אל פרוקטולוג?

ישנם מספר תסמינים המחייבים בדיקה אצל פרוקטולוג, שהינו רופא המתמחה בבעיות של המעי הגס, רקטום, פי הטבעת ורצפת האגן. כשמופיעים שינויים במתן צואה, כמו עצירות או שלשול, כאשר יש כאבי בטן בלתי מוסברים, צואה דמית, הפרשות בעת מתן צואה, פצעים, כאבים וגרד.

אבחון בהתאם לתסמינים

ראשית, ישאל הפרוקטולוג לגבי ההיסטוריה הרפואית של המטופל ולגבי הסימפטומים מהם הוא סובל. לאחר מכן תתבצע הבדיקה הפיזית. הבדיקה מתבצעת על גבי ישיבה על כיסא מיוחד המותאם לבדיקה רקטאלית. לעיתים מבוצעת הבדיקה על גבי שולחן הבדיקה, כאשר המטופל שוכב על צידו או על גבו ומפסק את רגליו. במהלך הבדיקה יבדוק הרופא את אזור פי הטבעת, על מנת לאבחן האם יש טחורים, קרעים, פיסורה או גידולים.

בדיקה ידנית

בדרך כלל הבדיקה מבוצעת בצורה ידנית, ובמהלכה יחדיר הרופא אצבע על מנת למשש את אזור פי הטבעת לאיתור הגורם לתסמינים. במידת הצורך יהיה תילקח דגימת צואה או רקמה. בדיקה נוספת העשויה להתבצע במידה וישנו חשד לקרעים בפי הטבעת או לפיסטולה, היא בדיקת אולטראסאונד אנדוסקופי טרנסרקטלי. במהלך הבדיקה מוחדר מתמר דק אל פי הטבעת ואל הרקטום. גם בדיקה זו נחשבת לבדיקה קלה העורכת מספר דקות ובמהלכה ניתן לאבחן את חלל פי הטבעת ורצפת האגן. האבחון אצל פרוקטולוג מתבצע במהירות. בדיקת האולטרסאונד הרקטלית ארוכה יותר, ועשויה להימשך עד כעשרים דקות. אבחון על ידי פרוקטולוג אינה פעולה כואבת, אך היא עשויה לכלול חוסר נעימות, בעיקר בשל חשיפת האיבר האינטימי. מומלץ להגיע רגועים אל הבדיקה ולנסות לשחרר את סוגרי פי הטבעת, כך שפעולה זו אינה כואבת. בנוסף, הרופא משתמש בחומר סיכה על מנת לרכך את האזור ולאפשר תחושה נוחה יותר בעת הבדיקה.

מדוע חשוב לבצע אבחון?

מומלץ מאוד להתגבר על המבוכה ולגשת לבדיקה רקטלית על מנת לשלול מצבים רפואיים העשויים לגרום לתסמינים השכיחים בפיסורה ובטחורים. בדיקה זו מאפשרת להתאים את הטיפול לפיסורה וטחורים, אך גם לשלול גידולים שפירים או ממאירים. אבחון על ידי פרוקטולוג הינה פעולה חשובה, בעיקר כאשר יש חשד לטחורים או לפיסורה שאינם מגיבים לטיפול שמרני ביתי בתוך מספר ימים. האבחון שולל מצבים רפואיים אחרים ומונע מהתערבות כירורגית סבוכה. אבחון מוקדם מוביל לטיפול נכון – אבחון של פי הטבעת על ידי פרוקטולוג מאפשר התאמת סוג הטיפול הטוב ביותר ובכך מונע את חוסר הנעימות ותחושת הכאב המלווה טחורים ופיסורה. מאחר ומדובר בבדיקה קלה יחסית האורכת דקות ספורות, מומלץ לבצע אותה בכל מקרה בו הסימפטומים אינם עוברים מעצם בתוך שבוע ימים.

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן