דרגות טחורים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

 

דרגות טחוריםטחורים מאופיינים בנפיחות האזור סביב פי הטבעת, ואנשים הסובלים מהם נוטים שלא לשוחח עליהם בגלוי, בשל המבוכה. טחורים נגרמים כתוצאה מעצירות, ישיבה ממושכת על האסלה, העדר פעילות גופנית, תזונה לקויה או הריון.

בסביבות חמישים אחוזים מהמבוגרים חווים טחורים, אך ארבעה אחוזים בלבד מתייעצים עם רופא לקבלת אבחון וטיפול.

זהו מצב כואב ולא נוח, אך במקרים רבים נסבל. במקרים אחרים, טחורים מחמירים ומתפתחים למצב רפואי רציני יותר. מאמר זה דן בדרגות הטחורים, השלבים והטיפולים.

שלבי טחורים

טחורים יכולים להיות פנימיים או חיצוניים, בהתאם לשלב התפתחותם. קיימים ארבעה שלבי טחורים, וכל שלב מאופיין במצבים הבאים:

דרגה ראשונה – טחורים מתחילים בדרגה ראשונה וגדלים פנימה. הם ממוקמים מעל התעלה האנאלית, ובשלב זה החולה סובל מגירוד קל וחוסר נוחות.

דרגה שנייה – בשלב זה של הטחורים, הרקמות מתחילות להתמוטט ולהיחלש, מה שגורם לטחורים להחליק מחוץ לתעלה האנאלית. הטחורים מתחילים לצמוח ובשלב זה משתנים. זהו שלב כואב ומציק.

דרגה שלישית – גם בשלב זה הטחורים מתפרצים מחוץ לתעלה האנאלית, אך אינם משתנים. לא ניתן לדחוף אותם בחזרה פנימה, בניגוד לטחורים בדרגה שנייה. זהו מצב כואב ביותר הגורם לחוסר נוחות מוגבר.

דרגה רביעית – זהו השלב החמור ביותר. במצב זה, הטחורים תלויים מחוץ לאזור הרקטאלי, כואבים ביותר, לעיתים כוללים גם מצבים של בריחת צואה ונוטים לזיהום בטחורים ודימום.

עם הבנת דרגות הטחורים, יש לקבוע את הטיפול הנכון וליישם אותו.

לא עוד טחורים!

ניתן לטפל בטחורים באמצעות גישות יעילות וייחודיות להשגת הקלה מלאה בתוך יומיים. הטיפולים מבוססים על מחקר מדעי למניעת הסיבות האמיתיות של טחורים והפסקת תופעות שאינן נעימות כגון דימום, גירוד וכאב.

הטיפולים כוללים גם אימון גופני לשריפת שומנים עודפים, תוך תמיכה בשחזור הכוח והאנרגיה. טיפול יעיל נוסף לטחורים הוא שינוי התזונה. יש להגביר את צריכת הסיבים ולשתות לפחות שמונה כוסות מים מדי יום.

תזונה לטיפול בטחורים

מזונות עשירים בסיבים כוללים לחם מחיטה מלאה, ירקות, פירות, עדשים, קטניות ואורז מלא. מזונות עשירים בחומצות שומן בריאות שאינן רוויות ותרופות צמחיות, טובים אף הם למניעת טחורים.

יש להימנע ממזונות עתירי שומן, מזונות מעובדים, צריכה מוגברת של בשרים, מוצרי חלב ומזונות מתובלים, היות והם עלולים לגרום לבעיות עיכול ועצירות.

עיסוי – עיסוי הגב התחתון והרגליים משפר את זרימת הדם, מוביל לרגיעה ומגביר את האנרגיה, כולל תמיכה בחיסול הלחץ והכאב של הטחורים.

חשיבות הטיפולים הטבעיים

טיפולים טבעיים אלו אידאליים ומתאימים לכל דרגות הטחורים. למרות שבדרגה הראשונה הטחורים עשויים לגרום לכאב נסבל בלבד וחוסר נוחות מועטה, אין להתעלם מהם.

גם אם אדם חש אפילו מעט חוסר נוחות באזור הרקטאלי, עליו להקפיד על מודעות מוגברת לתזונה ולאורח החיים. גישה יעילה יותר למניעת מצב בריאותי היא טיפול בשלב הראשון, מאשר טיפול כאשר המצב מחמיר.

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!