ויטמין C לטיפול בטחורים: מהן ההמלצות?

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

האם אתם יודעים מהם באמת טחורים? מצב רפואי זה הוא חלק חיוני מהאנטומיה האנושית. הם אינם שלפוחיות או שחין, אלא ורידים בפי הטבעת. ויטמין C לטיפול בטחוריםהטחורים נמצאים תמיד בגוף, אך אם הדם בעורקים מתקשה לעבור ללב, כתוצאה מכוח הכבידה, ורידים חלשים ולחץ נוסף על האזור, הם נמתחים ומחלישים את הוורידים.

האופן בו טחורים מתחילים להזיק לבריאות

במקרים מסוימים, הדם עלול לזרום לאחור, מצב שמתרחש היות ולוורידים או אין שסתומים למנוע מהדם לזרום בצורה שגויה, בניגוד לרגליים, שיש להן סדרת שסתומים בכל ורידי הרגליים על מנת למנוע נפיחות.

למרבה המזל, משככי כאבים רבים זמינים להקלת הכאבים בטחורים, כולל ויטמין C, הנפוץ לשימוש כחלק מתכנית הטיפול בטחורים והשלמה לבריאות הוורידים.

איך ויטמין C מסייע לטיפול בטחורים?

ויטמין C הוא ויטמין נהדר בו ניתן להשתמש מדי יום כדי לסייע בלחימה בטחורים. הוא עובד לשיפור בריאות הוורידים ומספק מספר יתרונות שיכולים למנוע היווצרות טחורים ולסייע להם להירפא מהר יותר. ויטמין C הוא ויטמין מסיס במים, ואינו מיוצר באופן טבעי בגוף. כלומר, יש לצרוך ויטמין C מדי יום על מנת להבטיח כמויות מספיקות שלו לשמירת בריאות הוורידים.

ויטמין C הכרחי לתגובות אנזימטיות, צמיחת קולגן, ונחשב לנוגד חמצון רב עוצמה. הוא הוכח במחקרים ביעילותו להפחית בעיות בוורידים, ושומר על שלמות כלי הדם, עצירתו מפני זרימה לאחור ומניעת דליפת נוזלים מכלי הדם.

חשיבות שגרת ויטמין Cפירות הדר, וגם מספר מותגים של תוספי ויטמין C, מכילים גם ביופלבנואידים, שמסוגלים להפחית את חומרת הטחורים ולחזק את הוורידים. באופן פרטני, נטילת ויטמין C באופן קבוע עשויה להיות יעילה למניעת תסמיני טחורים וקידום כלי דם בריאים.

ויטמין C לריפוי טחורים: מדענים ממליצים

למרות שמחקרים מעטים בחנו את יעילות ויטמין C והאופן בו הוא יכול להשפיע ישירות על טחורים, מספר מחקרים בחנו את יתרונותיו בשילוב עם טיפולים רפואיים אחרים. להשגת היתרון המשמעותי ביותר בלחימה בטחורים, יש להשתמש בוויטמין C בנוסף לוויטמינים ותוספי תזונה אחרים.

שילוב הטיפולים הטבעיים ויתרונות מקורות טיפול מרובים, מסייע לחיזוק מהיר יותר של הדם, ולמניעת התלקחויות חמורות יותר של הטחורים. ביופלבנואידים יעילים במיוחד כשמשלבים אותם עם ויטמין C, שכן שני החומרים המזינים האלו מתפקדים יחד על מנת לחזק את דפנות כלי הדם.

כיצד להשתמש בוויטמין C לטיפול בטחורים

ויטמין C הוא ויטמין נפוץ וזמין הרבה יותר ממיץ תפוזים. כשלוקחים את הוויטמין כתרופה לטחורים, חשוב אף לזכור לקחת ביופלבנואידים. ניתן להשיג מטרה זו על ידי אכילת מקרות טבעיים של ביופלבנואידים, המצויים בפירות הדר ופירות אדומים, או להבטיח כל תוסף התזונה היומי הקבוע כולל גם ויטמין C וגם ביופלבנואידים.

ה-FDA ממליץ לגברים לצרוך כתשעים מיליגרם ויטמין C ביום, בעוד שלנשים מומלץ לצרוך כ-75 מיליגרם ביום. יחד עם זאת, מחקרים לא מצאו כל תופעות לוואי הקשורות לנטילת מינונים גבוהים יותר של הוויטמין מדי יום, מלבד כאבי בטן קלים ושלשולים. אנשים הסובלים מטחורים עשויים להסס לקחת למעלה מהמינון המומלץ, היות ושלשול עלול להחמיר את תסמיני הטחורים.

מזונות המכילים רמות גבוהות של ויטמין C

לאנשים שמעדיפים שלא לקחת תוספי תזונה אלא לצרוך ויטמין C כמקור טבעי בתכנית תזונה מותאמת אישית לטיפול בטחורים, מומלץ לאכול את המזונות הבאים, בכמויות המומלצות:

פלפלים אדומים – 95 מיליגרם למנה.

מיץ תפוזים – 93 מיליגרם למנה.

מיץ אשכוליות – שבעים מיליגרם למנה.

קיווי – 64 מיליגרם למנה.

פלפל ירוק – שישים מיליגרם למנה.

ברוקולי – 51 מיליגרם למנה.

תותים – 49 מיליגרם למנה.

Picture of ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!