טיפול בטחורים חיצוניים

טיפול בטחורים חיצונייםטחורים חיצוניים הם אחד מהבעיות הנפוצות ביותר בקרב נשים וגברים. הם גורמים לתחושה של חוסר נוחות, כאבים, דימומים ואפילו קשיים בהליכה או בישיבה. למה זה קורה ואיך אפשר לטפל בטחורים חיצוניים? הנה כל הפרטים.

תופעה זו אינה מתרחשת ביום אחד, זוהי תולדה של טחורים פנימיים שלא טופלו בזמן. כאשר ישנו לחץ תמידי על אזור פי הטבעת, בדרך כלל בשל משקל עודף או בשל קושי במתן צואה, הטחורים הפנימיים יצאו אל מחוץ לפי הטבעת, באופן שלא ניתן יהיה להחזיר אותם פנימה.

תזונה לקויה המובילה לטחורים

אנשים שסובלים מטחורים הם גברים ונשים שאינם מקפידים על תזונה מועשרת בסיבים כפי שממליצה הרפואה הנטורופתית. כתוצאה מכך, מערכת העיכול עובדת קשה, ובהתאמה, עצירות הינה אחד הסימפטומים. במצב זה, מתרחש קושי להוציא את הצואה ולוחצים בעת ישיבה בשירותים.

הלחץ גורם להתנפחות של כלי דם, תחילה כטחורים פנימיים, אך עם הזמן כטחורים חיצוניים. גם אנשים בעלי משקל כבד, או כאלו המרימים משקלים כבדים כחלק משגרת היום יום עשויים לסבול מטחורים חיצוניים.

חשוב לציין – כי מרבית האוכלוסייה עשויה לסבול מטחורים בדרגות שונות החל מהמחצית השנייה של החיים, בשל רפיון השרירים הטבעתיים. לרוב, זהו מצב גנטי שאין לנו באמת דרך למנוע אותו, אך בהחלט ניתן למזער אותו.

טיפול בטחורים חיצוניים אצל פרוקטולוג

לעתים ניתן להתגבר על הבעיה באמצעות טיפול מקומי שמרני, אך במקרים חמורים, לא יהיה מנוס מהתערבות כירורגית.

טיפול שמרני – כולל מריחה של משחות מקומיות לכיווץ של כלי הדם. כמו כן, יש צורך בשינוי התפריט התזונתי לתפריט עשיר בסיבים תזונתיים וירקות מאודים ורכים על מנת לגרום לצואה להיות רכה.

טיפול כירורגי – ישנם סוגים שונים של טיפולים כירורגיים בטחורים חיצוניים, כאשר סוג הטיפול נקבע רק לאחר אבחנה של רופא פרוקטולוג, ובהתאם לחומרת הטחורים. המטרה היא הסרת הטחורים וההליך מתבצע בסכין מנתחים, טיפול חשמלי או טיפול בלייזר.

הזרקות – חומר כימי לנטרול של הטחור הינה אופציה המאפשרת לכווץ את הטחור ולגרום לנשירתו.

גומייה –נקשרת על גבי הטחור, על מנת ליצור נמק לטחור ולאחר מספר ימים הטחור ינשור מעצמו.

מדוע חשוב לטפל בטחורים חיצוניים?

למרות שטחורים אינם מהווים סכנה לחיים, אין ספק שמדובר במטרד לא קטן, המעיב על אורח החיים. כאבים בפי הטבעת, גרד תמידי, תחושה של עקצוצים וצריבה אינם מסבים נוחות ואף משפיעים על מצב הרוח ועל הרוגע.

בנוסף, טחורים הכואבים מקשים גם בישיבה וגם בהליכה ואף עלולים לדמם ללא הפסקה בשל החיכוך הנוצר בין הטחור לבין הבגדים החיצוניים.

גם לאחר ניתוח טחורים אין ערובה שהם לא ישובו  – לכן, רק שינוי באורח החיים ובתפריט התזונתי מאפשר מניעת טחורים או לפחות הפחתתם. הקניית הרגלים של אכילה נכונה, הכוללת סיבים תזונתיים ושתייה מרובה של מים, פעילות ספורטיבית מתונה ולא מאומצת, כמו גם שמירה על היגיינה, תוכלנה לעזור ולסייע בהתמודדות עם טחורים.

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן