טיפול בטחורים חיצוניים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

טיפול בטחורים חיצונייםטחורים חיצוניים הם אחד מהבעיות הנפוצות ביותר בקרב נשים וגברים. הם גורמים לתחושה של חוסר נוחות, כאבים, דימומים ואפילו קשיים בהליכה או בישיבה. למה זה קורה ואיך אפשר לטפל בטחורים חיצוניים? הנה כל הפרטים.

תופעה זו אינה מתרחשת ביום אחד, זוהי תולדה של טחורים פנימיים שלא טופלו בזמן. כאשר ישנו לחץ תמידי על אזור פי הטבעת, בדרך כלל בשל משקל עודף או בשל קושי במתן צואה, הטחורים הפנימיים יצאו אל מחוץ לפי הטבעת, באופן שלא ניתן יהיה להחזיר אותם פנימה.

תזונה לקויה המובילה לטחורים

אנשים שסובלים מטחורים הם גברים ונשים שאינם מקפידים על תזונה מועשרת בסיבים כפי שממליצה הרפואה הנטורופתית. כתוצאה מכך, מערכת העיכול עובדת קשה, ובהתאמה, עצירות הינה אחד הסימפטומים. במצב זה, מתרחש קושי להוציא את הצואה ולוחצים בעת ישיבה בשירותים.

הלחץ גורם להתנפחות של כלי דם, תחילה כטחורים פנימיים, אך עם הזמן כטחורים חיצוניים. גם אנשים בעלי משקל כבד, או כאלו המרימים משקלים כבדים כחלק משגרת היום יום עשויים לסבול מטחורים חיצוניים.

חשוב לציין – כי מרבית האוכלוסייה עשויה לסבול מטחורים בדרגות שונות החל מהמחצית השנייה של החיים, בשל רפיון השרירים הטבעתיים. לרוב, זהו מצב גנטי שאין לנו באמת דרך למנוע אותו, אך בהחלט ניתן למזער אותו.

טיפול בטחורים חיצוניים אצל פרוקטולוג

לעתים ניתן להתגבר על הבעיה באמצעות טיפול מקומי שמרני, אך במקרים חמורים, לא יהיה מנוס מהתערבות כירורגית.

טיפול שמרני – כולל מריחה של משחות מקומיות לכיווץ של כלי הדם. כמו כן, יש צורך בשינוי התפריט התזונתי לתפריט עשיר בסיבים תזונתיים וירקות מאודים ורכים על מנת לגרום לצואה להיות רכה.

טיפול כירורגי – ישנם סוגים שונים של טיפולים כירורגיים בטחורים חיצוניים, כאשר סוג הטיפול נקבע רק לאחר אבחנה של רופא פרוקטולוג, ובהתאם לחומרת הטחורים. המטרה היא הסרת הטחורים וההליך מתבצע בסכין מנתחים, טיפול חשמלי או טיפול בלייזר.

הזרקות – חומר כימי לנטרול של הטחור הינה אופציה המאפשרת לכווץ את הטחור ולגרום לנשירתו.

גומייה –נקשרת על גבי הטחור, על מנת ליצור נמק לטחור ולאחר מספר ימים הטחור ינשור מעצמו.

מדוע חשוב לטפל בטחורים חיצוניים?

למרות שטחורים אינם מהווים סכנה לחיים, אין ספק שמדובר במטרד לא קטן, המעיב על אורח החיים. כאבים בפי הטבעת, גרד תמידי, תחושה של עקצוצים וצריבה אינם מסבים נוחות ואף משפיעים על מצב הרוח ועל הרוגע.

בנוסף, טחורים הכואבים מקשים גם בישיבה וגם בהליכה ואף עלולים לדמם ללא הפסקה בשל החיכוך הנוצר בין הטחור לבין הבגדים החיצוניים.

גם לאחר ניתוח טחורים אין ערובה שהם לא ישובו  – לכן, רק שינוי באורח החיים ובתפריט התזונתי מאפשר מניעת טחורים או לפחות הפחתתם. הקניית הרגלים של אכילה נכונה, הכוללת סיבים תזונתיים ושתייה מרובה של מים, פעילות ספורטיבית מתונה ולא מאומצת, כמו גם שמירה על היגיינה, תוכלנה לעזור ולסייע בהתמודדות עם טחורים.

כך תימנעו מהתמודדות עם מכאבים עזים – הכירו את הטיפול בטחורים

מתמודדים עם טחורים? חשוב לדעת שכיום ישנה אפשרות טיפול ביתית המסייעת לרבים להתגבר על התופעה תוך מספר ימים בודדים. אנשים רבים שלא מכירים את שיטת הטיפול החדשה בוחרים לוותר על טיפול מחשש להתמודדות עם הליך רפואי מורכב. ויתור זה גורם להם לסבול ארוכות מכאבים עזים שניתן להתגבר עליהם תוך ימים בודדים. לכן, חשוב שתכירו את שיטת הטיפול החדשה המבטיחה לכלל הסובלים מהתופעה טיפול פשוט, נוח ויעיל במיוחד. הטיפול נעשה באופן עצמאי בלבד ללא צורך להגיע לטיפול רפואי על ידי רופא מקצועי. אז לפני שאתם מחליטים לוותר על כל טיפול מחשש להתמודדות מורכבת וארוכה עם הליך רפואי מייגע, חשוב שתכירו את כל שיטות הטיפול החדשניות ביותר. בהמשך המאמר נגע במצבים מורכבים המחייבים אתכם לפנות להמשך טיפול אצל רופא מקצועי.

כל הסיבות הבגינן רבים כיום סובלים מטחורים

אך קודם לכן, חשוב שתכירו את הסיבות המרכזיות בגינן אנשים רבים כיום מתמודדים עם טחורים. כפי שציינו מעלה, הגורם המרכזי להתנפחותם של הורידים המקומיים הוא לחץ. מה גורם ללחץ לא בריא שמוביל להופעת הטחורים? ריכזנו עבורכם את כל הגורמים השכיחים ביותר, כך שתדעו ממה להימנע.

הגורמים השכיחים ביותר להופעת טחורים הם:

 

עצירות כרונית – מאמץ תמידי עצירות כרונית עלולה לגרום להופעת טחורים בכל הגילאים. מתמודדים עם עצירות בתדירות גבוהה? המאמץ התמידי יכול לגרור את הופעתם של הטחורים. רוצים להימנע מכך? חשוב שתעשו את כל שביכולתיכם בשביל לשפר את המצב ולמנוע את העצירויות התדירות. ישנם לא מעט פיתרונות רפואיים להתמודדות עם עצירות תמידית.
נסו לקצר את משך זמן הישיבה בשירותים! אנשים רבים מרבים לשבת בשירותים דקות ארוכות.

רגילים לשבת לא מעט זמן על האסלה? חשוב לדעת שישיבה ממושכת על האסלה עלולה לגרור את הופעת הטחורים. ישיבה על האסלה גורמת ללחץ על איזור פי הטבעת, מה שגורם להתנפחותם של ורידים באזור היוצרים את הטחורים. נסו לקצר את משך הזמן שלכם בשירותים ותצליחו להקטין את הסיכוי להיווצרות טחורים בעשרות אחוזים.

השמנת יתר – לחצים תמידיים על גופכם השמנת יתר גורמת ללחצים לא בריאים על אזורים רבים בגוף. מתמודדים עם השמנת יתר? משקל עודף משפיע רבות על לחצים באזורים שונים בכל הגוף. אחד האזורים הסובלים מלחצים בעקבות משקל עודף הוא פי הטבעת. הלחץ התמידי גורר את התפתחותם של הורידים המופיעים בדמות טחורים. ירידה במשקל תקטין את הסיכוי בעשרות אחוזים להתמודדות עם טחורים.
הקפידו להרים משקלים מותאמים ליכולות שלכם! הרמת משקלים כבדים מידי עלולים לפגוע בחלקים רבים בגופכם, לרבות יצירת טחורים. רגילים להרים משקלים כבדים באופן תדיר? הדבר עלול לגרום ללחצים על אזור פי הטבעת ולהוביל ליצירת טחורים. במטרה להימנע מכך, הקפידו להרים משקלים שאינם גורמים לכם למאמץ יתר שאינו בריא. מעבר לעובדה שזה יקטין את הסיכויים להופעת הטחורים, כך תוכלו לשמור על בריאות תקינה לאורך שנים.
הריון בהיריון? ייתכן שתסבלי מהופעת הטחורים. נשים רבות סובלות מטחורים במהלך ההיריון. לאורך כל תקופת ההיריון קיים לחץ תמידי על אזור פי הטבעת, מה שלא אחת גורר את היווצרותם של הטחורים. ברוב המקרים הטחורים עוברים לאחר הלידה. מיעוט בעמידה ממושכת יסייע בהפחתת הסיכויים לסבול מטחורים.
חוסרים בסיבים תזונתיים – הקפידו על תזוה מאוזנת ונכונה! חשוב להקפיד על אכילה מאוזנת ונכונה הכטללת את כל הסיבים והויטמינים הנדרשים. חסרים לכם סיבים תזונתיים רבים בגוף? הדבר עלול לגרום להופעת הטחורים. סיבים תזונתיים חשובים מאוד לתפקוד בריא של כל חלקי הגוף. אחת הפגיעות הישירות הנגרמות ממחסור בסיבים היא הופעת הטחורים.

 

נסו להימנע מכמה שיותר גורמים שכיחים ללחצים תדירים הגורמים להופעת טחורים. מרבית האנשים שסובלים מהתנפחות הורידים באזור פי הטבעת לא מקפידים להימנע מכלל הנקודות שהובאו מעלה בטבלה. הקפדה על כך תבטיח לכם ירידה משמעותית בסיכויים שתאלצו לסבול מהופעת הטחורים. כעת, חשוב שתכירו את כל ההבדלים בין סוגי הטחורים השונים.

טחורים חיצוניים כואבים מאוד לעומת טחורים פנימיים שכמעט ולא מורגשים

כפי שציינו מעלה, קיים הבדל מהותי בין סוגי הטחורים. ההבדל המרכזי מתבטא במיקומם של הטחורים בגופכם. טחורים חיצוניים כואבים מאוד בעוד טחורים פנימיים כמעט ולא מורגשים. סובלים מטחורים חיצוניים כואבים מאוד? אל תהססו להסתייע בכל שיטות הטיפול העומדות לרשותכם. מתי נכון לפנות להמשך טיפול אצל רופא מקצועי? בשני מקרים מרכזיים. המקרה הראשון הוא כאשר הטיפול הביתי לא מועיל. המקרה השני הוא כאשר מתמודדים עם דימום משמעותי באופן תדיר.

  • טחורים פנימיים

כפי שציינו מעלה, טחורים פנימיים כמעט ואינם מורגשים. הסיבה לכך היא העובדה שהם ממוקמים בפנים פי הטבעת, מה שמונע חיכך היוצר כאבים. תופעות הלוואאי השכיחות הן כאבים קבלים ודימומים מעטים.

  • טחורים חיצוניים כואבים מאוד

טחורים חיצוניים לעומת זאת נחשבים לקשים הרבה יותר. העובדה שהם ממוקמים מחוץ לפי הטבעת גורמת לחיכוך רב שיוצר כאב. מעבר לכך, הטחורים החיצוניים ממוקמים מתחת לשכבת עור שנפגעת מכל חיכוך. הפגיעות הללו יוצרות כרישי דם שמחמירים את הכאבים. מעבר לכך, כרישי הדם מותחים את העור, מה שלא אחת גורם להיווצרות עור עודף. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן כאבים עזים, דימום משמעותי, בליטות עור סביב פי הטבעת ואף זיהומים במקרים חריגים.

טיפול בהופעתם של טחורים חיצוניים זאת על ידי מעבר ניתוח לכריתה מלאה של הטחורים

עד לשורות אלה, עסקנו בעיקר במקרים שבהם ניתן לבצע טיפול בטחורים חיצוניים בדרכים פשוטים ועצמאיים למדי, או לחלופין, דרכים אשר לא דורשים התערבות כירורגית כלשהי. אולם, השיטה הקרובה אשר קשור גם לטיפול של טחורים חיצוניים, היא שיטה אשר נעשית בה שימוש בעיקר במצבים קשים, בהם דרגת החומרה של הטחורים הינה גבוהה וקשה מנשוא. מצבים אלה כאמור, הם מצבים בהם דרגת החורה של הטחורים החיצוניים הינה דרגה מספר שלוש או דרגה מספר ארבע לחלופין.

ניתוח לכריתה מלאה של הטחורים, מהווה שיטה חשובה נוספת עבור טיפול בטחורים חיצוניים – במקרים קיצוניים. ניתוח זה, הוא ניתוח אשר מתבצע תחת הרדמה מלאה של המטופל, ובנוסף, מדובר על ניתוח אשר גורר תחתיו תקופת החלמה מסוימת. את הכאבים לאחר מעבר ניתוח לכריתת הטחורים, אנחנו עשויים להרגיש למשך של כשבועיים לאחר גמר הניתוח, אולם, כאבים אלה אמורים לפחות ולרדת בצורה הדרגתית ככל שהזמן חולף. טרם מעבר הניתוח, כל מטופל ייאלץ לבצע מספר הכנות לקראת הניתוח, זאת כדוגמת מעבר של בדיקות דם, בנוסף לפרק זמן מסוים שעל המטופל להישאר בצום, טרם מעבר הניתוח עצמו.

כיצד הרפואה הטבעית מציעה דרכים שונות להתמודדות עם טחורים?

הרפואה הטבעית היא רפואה עתיקת יומין, אשר מגיעה ממספר תרבויות ברחבי העולם. כיום, ניתן למצוא מספר מרפאות דגל במדינת ישראל שמעבירות טיפולים שונים של הרפואה המשלימה. הרפואה המשלימה, היא רפואה שמאמינה כי ישר קשר טבעי בין המצב הנפשי של אדם, בדרך כלל מצב נפשי לא טוב, לבין הופעה של מחלות ושל תסמינים רפואיים שונים. אחד הטיפולים שמוצעים לאנשים שסובלים מטחורים על ידי הרפואה המשלימה, הוא כל מה שקשור לעולם הרפואה הסינית.

לסיכום, אם אתם סובלים מטחורים חיצוניים, יש לא מעט דברים שאפשר לעשות במטרה לטפל בבעיה באופן יסודי. יש חשיבות רבה לביצוע אבחון מתאים אצל מומחה בתחום ולהתאים את הטיפול בין אם מדובר בטיפול קונבנציונלי ובין אם בטיפול אלטרנטיבי

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!