טיפולים כירורגיים

כטיפולים כירורגיים בטחוריםאשר הטחורים גורמים לכאב ולסבל רב, בצורה המשפיעה על שיגרת החיים, ולאחר שטיפולים שמרניים לא צלחו, ניתן לבצע טיפולים כירורגים, אשר יאפשרו למגר את הטחורים. אילו טיפולים כירורגים קיימים? כיצד מבצעים אותם ומהם אחוזי ההצלחה? לפניכם כל המידע.

הצורך בטיפולים כירורגים בטחורים

טחורים גורמים לסבל רב, החל מתסמינים קלים כמו כאב מקומי בפי הטבעת ותחושת גרד, ועד לכאבים מתמשכים בעת הליכה, ישיבה, מתן צואה, קושי במתן צואה ודימום. כשטיפול מקומי, כמו שינוי תזונתי או משחות להקלה מקומית אינן מסייעות להפחית את הכאב ואת חוסר הנוחות, הפרוקטולוג עשוי להמליץ על טיפול כירורגי, המסייע בהעלמת הטחורים.

קיימים סוגי טיפולים כירורגים שונים לטחורים, החל מקשירתם בגומיות, צריבתם באמצעות אור, הטרשה או הקפאה. ההחלטה על סוג ואופן הטיפול הכירורגי תתבצע לאחר אבחון של מצב הטחורים ודרגתם, על מנת להתאים את אופן הטיפול אשר יטיב עם המטופל.

טיפול בטחורים באמצעות הטרשה: לדרגה שנייה ושלישית

הטיפול מבוצע באמצעות הזרקת חומר כימי לטחור, ליצירת צלקת. כחודש לאחר הליך זה, הנפח של הטחורים יתחיל לרדת, עד כדי הצטמקות מלאה. פעולת ההטרשה עשויה לגרום לחוסר נעימות או כאב מקומי, אך אלו חולפים כעבור מספר ימים.

ביום ההזרקה יש להימנע מפעילות מאומצת. ניתן לחזור לפעילות יומיומית, לרבות עבודה, יום לאחר ההזרקה. בימים הראשונים לאחר הפעולה יתכן כאב או דימום קל.

טיפול בטחורים באמצעות קשירה: לדרגה שנייה ושלישית

קשירה מתבצעת באמצעות הלבשת גומייה רפואית קטנה על הטחור, במטרה ליצור נמק ובהמשך לגרום לנשירתו. ראשית, יאותר מיקומו של הטחור באמצעות אנוסקופ, לאחר מכן' ילביש הפרוקטולוג את הגומייה על חלקו העליון של הטחור.

במקרים בהם קיימים מספר טחורים, הגומייה תורכב על מספר טחורים. הליך זה עוצר את זרימת הדם לטחור ולאחר מספר ימים נוצר נמק המוביל לנשירתו, ביחד עם הגומייה. במקום בו הולבשה הגומייה תיווצר צלקת שתחלים עם הזמן.

הליך זה  נטול כאבים אך תיתכן רגישות מקומית. חשוב להקפיד על תזונה מתאימה מיד לאחר הפעולה הכירורגית, ומריחה של משחות מקומיות עד להחלמה מלאה.

טיפול בטחורים באמצעות צריבה: לדרגה ראשונה ושנייה – גישה זו מאפשרת להפחית את הטחורים באמצעות פגיעה באספקת הדם אל הטחור. פעולת הצריבה מבוצעת באמצעות צריבת כלי הדם עם קרן אור אינפרא אדום הפוגעת בטחור בצורה ישירה. פעולה כירורגית זו אינה גורמת לכאב, אך עשויה לגרום לתחושה של חום, מאחר וקרן האור פועלת על ידי חימום של האזור.

טיפול בטחורים באמצעות הקפאה: לדרגה שנייה ושלישית – ההקפאה מבוצעת באמצעות החדרת מכשיר בצורת קונוס בטמפרטורות נמוכות מאוד אל אזור פי הטבעת. המכשיר גורם לטחורים להתכווץ. הפעולה אינה כואבת, אך עשויה לגרום לאי נעימות מקומית.

שיעורי ההצלחה של טיפולים כירורגים – הטיפולים הכירורגים בטחורים מספקים אלטרנטיבה לטיפול בטחורים כואבים ומטרידים, ומבוצעים כמוצא אחרון, כשטיפולים אחרים לא צלחו.  במקרים רבים, אלו הליכים מוצלחים המספקים פתרון קבוע לכאבים וטרדות הנובעים מטחורים.

אולי יעניין אותך גם:

הכירו את מכשיר ה-Hemoron לטיפול בטחורים

מה ההבדל בין טחורים לבין פרוסטטה מוגדלת?

צרו איתנו קשר

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה ללא טיפול

פיסטולה היא מצב רפואי בו נוצר חיבור בין איבר לאיבר אחר. פיסטולה עלולה להתפתח באזורים שונים בגוף כאשר המקום הנפוץ ביותר הוא פי הטבעת. פיסטולה

המשך קריאה ←
פיסטולה לייזר

פיסטולה לייזר

פיסטולה היא מצב רפואי המצריך טיפול. לפיסטולה יש רמות שונות של חומרה. מידת החומרה של הפיסטולה, התמונה הקלינית, העדפת המטופל והרופא יקבעו את דחיפות הטיפול

המשך קריאה ←
חייג עכשיו! דילוג לתוכן