טיפולים כירורגיים

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

כטיפולים כירורגיים בטחוריםאשר הטחורים גורמים לכאב ולסבל רב, בצורה המשפיעה על שיגרת החיים, ולאחר שטיפולים שמרניים לא צלחו, ניתן לבצע טיפולים כירורגים, אשר יאפשרו למגר את הטחורים. אילו טיפולים כירורגים קיימים? כיצד מבצעים אותם ומהם אחוזי ההצלחה? לפניכם כל המידע.

הצורך בטיפולים כירורגים בטחורים

טחורים גורמים לסבל רב, החל מתסמינים קלים כמו כאב מקומי בפי הטבעת ותחושת גרד, ועד לכאבים מתמשכים בעת הליכה, ישיבה, מתן צואה, קושי במתן צואה ודימום. כשטיפול מקומי, כמו שינוי תזונתי או משחות להקלה מקומית אינן מסייעות להפחית את הכאב ואת חוסר הנוחות, הפרוקטולוג עשוי להמליץ על טיפול כירורגי, המסייע בהעלמת הטחורים.

קיימים סוגי טיפולים כירורגים שונים לטחורים, החל מקשירתם בגומיות, צריבתם באמצעות אור, הטרשה או הקפאה. ההחלטה על סוג ואופן הטיפול הכירורגי תתבצע לאחר אבחון של מצב הטחורים ודרגתם, על מנת להתאים את אופן הטיפול אשר יטיב עם המטופל.

טיפול בטחורים באמצעות הטרשה: לדרגה שנייה ושלישית

הטיפול מבוצע באמצעות הזרקת חומר כימי לטחור, ליצירת צלקת. כחודש לאחר הליך זה, הנפח של הטחורים יתחיל לרדת, עד כדי הצטמקות מלאה. פעולת ההטרשה עשויה לגרום לחוסר נעימות או כאב מקומי, אך אלו חולפים כעבור מספר ימים.

ביום ההזרקה יש להימנע מפעילות מאומצת. ניתן לחזור לפעילות יומיומית, לרבות עבודה, יום לאחר ההזרקה. בימים הראשונים לאחר הפעולה יתכן כאב או דימום קל.

טיפול בטחורים באמצעות קשירה: לדרגה שנייה ושלישית

קשירה מתבצעת באמצעות הלבשת גומייה רפואית קטנה על הטחור, במטרה ליצור נמק ובהמשך לגרום לנשירתו. ראשית, יאותר מיקומו של הטחור באמצעות אנוסקופ, לאחר מכן' ילביש הפרוקטולוג את הגומייה על חלקו העליון של הטחור. במקרים בהם קיימים מספר טחורים, הגומייה תורכב על מספר טחורים. הליך זה עוצר את זרימת הדם לטחור ולאחר מספר ימים נוצר נמק המוביל לנשירתו, ביחד עם הגומייה. במקום בו הולבשה הגומייה תיווצר צלקת שתחלים עם הזמן. הליך זה  נטול כאבים אך תיתכן רגישות מקומית. חשוב להקפיד על תזונה מתאימה מיד לאחר הפעולה הכירורגית, ומריחה של משחות מקומיות עד להחלמה מלאה.

טיפול בטחורים באמצעות צריבה: לדרגה ראשונה ושנייה – גישה זו מאפשרת להפחית את הטחורים באמצעות פגיעה באספקת הדם אל הטחור. פעולת הצריבה מבוצעת באמצעות צריבת כלי הדם עם קרן אור אינפרא אדום הפוגעת בטחור בצורה ישירה. פעולה כירורגית זו אינה גורמת לכאב, אך עשויה לגרום לתחושה של חום, מאחר וקרן האור פועלת על ידי חימום של האזור.

טיפול בטחורים באמצעות הקפאה: לדרגה שנייה ושלישית – ההקפאה מבוצעת באמצעות החדרת מכשיר בצורת קונוס בטמפרטורות נמוכות מאוד אל אזור פי הטבעת. המכשיר גורם לטחורים להתכווץ. הפעולה אינה כואבת, אך עשויה לגרום לאי נעימות מקומית.

שיעורי ההצלחה של טיפולים כירורגים – הטיפולים הכירורגים בטחורים מספקים אלטרנטיבה לטיפול בטחורים כואבים ומטרידים, ומבוצעים כמוצא אחרון, כשטיפולים אחרים לא צלחו.  במקרים רבים, אלו הליכים מוצלחים המספקים פתרון קבוע לכאבים וטרדות הנובעים מטחורים.

טיפולים כירורגיים בטחורים – על ניתוח לכריתת הטחורים

כאשר מדובר על טחורים, טיפול בטחורים, ועל טיפולים כירורגיים בטחורים, חשוב להבין שניתוח לכריתה מלאה של הטחורים הוא פתרון אשר מתאים בעיקר למצבים החמורים ביותר של הופעת הטחורים, כלומר, טחורים אשר נמנים בדרגה מספר שלוש או בדרגה מספר 4 לפחות. ניתוח זה, הוא ניתוח אשר בסופו של דבר, משמש בתור תוכנית מפלט במקרים שבהם לא נותרת שום אופציה או פתרון אחרים. מבין שורה ארוכה של טיפולים כירורגיים בטחורים, ניתוח לכריתה של הטחורים מתבצע בהרדמה מלאה ובהרדמה כללית לרוב, ובדרך כלל המטופל שעובר את הניתוח הזה יכול להשתחרר מבית החולים יום או יומיים לאחר ביצוע הניתוח. מדובר למעשה על אחד מתוך מספר רב של טיפולים כירורגיים בטחורים, אשר נועד להתמודד עם מצבים בעיתיים וחמורים של התפרצות טחורים, ועל כן ישנו צורך מייד בהתערבות כירורגית ישירה.

כיצד מתבצעת ההכנה של המטופל למעבר של ניתוח לכריתה מלאה של הטחורים?

כפי שהצלחנו להבין מקריאת השורות שקדמו לשורות אלה, הניתוח לכריתה מלאה של הטחורים הוא ניתוח אשר מתבצע תחת הרדמה מלאה ורק במצבים קיצוניים של התפרצות הטחורים. כחלק מההכנות השונות למעבר הניתוח, אתם תצטרכו לבצע מספר בדיקות מקדימות למעבר הניתוח, זאת לדוגמת בדיקות לב שונות, צילום של בית החזה, ובדיקת דם. לפני הניתוח, אתם תדרשו להיות בצום של כשש שעות שלמות.

לפני שמבצעים טיפולים כירורגיים בטחורים = שיטות לטיפול והקלה עצמאית על הכאב

אחד הכלים המשמעותיים ביותר לטיפול בטחורים – הוא מהירות של האבחון בטחורים, והתחלה מהירה של הטיפול בהם. זאת בעיקר בגלל העובדה שהטחורים מחריפים מהר מאוד. טיפול עצמאי מומלץ – הוא שינוי של הרגלי התזונה ומתן הצואה – שינוי קל באורח החיים שעשוי להקל על הכאב של הטחורים.

לסיכום, אם אתם סובלים מטחורים שפוגעים באיכות החיים שלכם ושיטות אותן ניסיתם בעבר לא סייעו לכם, מומלץ מאוד לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ולשקול במידת האפשר טיפול כירורגי בטחורים. הטיפול יכול לסייע לכם למנוע חזרה שלהם וכך תוכלו לשפר את איכות החיים שלכם ולחזור למה שהתרגלתם לעשות עד שהטחורים הופיעו.

אולי יעניין אותך גם:

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!