טיפול בטחורים בגישת הרפואה הסינית

צרו איתנו קשר

*טיפול טבעי נגד טחורים

רפואה סיניתאחד האמצעים הטבעיים להתמודד עם טחורים וכאבי טחורים היא בגישת הרפואה הסינית, המטפלת באמצעים כלים שונים המאפשרים ריפוי של הטחורים בגישה המתייחסת לכל מערכת הגוף והבריאות של האדם.

מהן השיטות שיאפשרו לכם להפחית את הכאבים והמטרד של הטחורים? הנה כל הפרטים.

בעוד הרפואה המערבית מתייחסת לטחורים כאל ורידי דם שהתנפחו בשל סיבות שונות, חלקן גנטיות וחלק קשורות לאורח החיים ותזונה לא נכונה, הרפואה הסינית מתייחסת לטחורים כמצב הנוצר כתוצאה מחוסר איזון בין איברי מערכת העיכול שיוצרים ירידת אנרגיה לכלל הגוף ופגיעה בצ'י. מצבים אלו גורמים לטחורים לצנוח.

התמודדות עם טחורים ברפואה הסינית: השבת האיזון וזרימת האנרגיה

גישה זו מבוצעת באמצעות דיקור, אך לא רק. הדיקור הוא חלק מתהליך שלם של הגוף שנועד לרפא את כלל המערכות, תוך שמירה על תפריט תזונתי מותאם. כמו כן, על מנת לספק הקלה מקומית, ניתן לטפל בגישה נטורופתית, כגון משחות טבעיות שניתן לרקוח על מנת לטפל במקום.

דיקור סיני – הרפואה הסינית מספקת דיקור בנקודות שונות בגוף על מנת להחזיר את האיזון בין האיברים ואת אנרגיית הצ'י. הדיקור משחרר את האנרגיה התקועה של הצ'י ובכך מחזיר את הגוף אל תפקוד תקין. חשוב לציין כי הדיקור הסיני אינו נעשה על גבי הטחור, אלא רק על גבי נקודות בגוף המובילות את אנרגיית הצ'י.

תזונה – הרפואה הסינית ממליצה על תזונה המשלבת ירקות, קטניות מבושלות, דגן מלא וכמובן, הרבה מים.  גם הרפואה המערבית מטפלת ומונעת טחורים באמצעות תזונה, אך הרפואה הסינית מתייחסת למזונות שונים כבעלי סגולות רפואיות מיוחדות, כדוגמת תאנים טריות או מיובשות, בננות, חציל, ווחליטת עצבונית החורש המסייעת לכווץ כלי הדם.

טיפול מקומי – ניתן לטפטף שמן בוש, שמן שקדים או שמן זית על גבי האזור.

צמחי מרפא – זמינים בסוגים שונים של צמחי שמטרתם איזון האנרגיה ורמת הצ'י בגוף. אלו, ניתנים למטופלים רק לאחר אבחון מדויק ובהתאמה אישית על ידי המטפל.

התאמת הטיפול

אבחון מדויק של מטפל ברפואה הסינית חיוני להצלחת הטיפול, כמו גם שיתוף הפעולה מצד המטופל, באמצעות ביצוע שינויים באורח החיים, ובעיקר בתפריט התזונתי.

כל טיפול, כמו גם כל דיקור, נעשה בהתאמה אישית ורק לאחר אבחנה מלאה של הסיבות שהובילו את הגוף אל מצב של תקיעות. לכן, חשוב שהמטפל יהיה בעל רמת מיומנות גבוהה.

הצלחת הטיפול: שילוב מספר מצבים

קיים צורך בסדרת טיפולי דיקור, כדי להתמודד עם טחורים פנימיים. בנוסף, ככל שמקדימים להגיע אל המטפל, עוד בשלבים הראשוניים של הטחורים, לפני שהם חיצוניים, כואבים ומדממים ללא הפסקה, כך הסיכוי להצלחת הטיפול עולה. הרפואה הסינית מספקת כלים להתמודדות עם טחורים, כבר בשלבים הראשוני.

ככל שמקדימים להגיע למטפל, כך גובר הסיכוי שתצליחו להתגבר על הבעיה ללא צורך בהתערבות כירורגית. התמדה, הקשבה לגוף והחזרת האנרגיה והאיזון הינם אפשריים כל עוד אתם מוכנים לעשות את הצד לקראת שינוי באורח החיים.

אולי יעניין אותך גם:

שמן פיגם לטיפול בטחורים

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מצליח

ד"ר מור מומחית לכירוגיה כללית עם התמחות בתחומים נלווים. מור בעלת ניסיון עשיר מאד בתחום של למעלה מ 15 שנה בהם עסקה בניתוחים שונים ופורומים מקצועיים

חייג עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!